W świecie elektroniki nie istnieje „jedyna słuszna” marka telewizorów. Niestety, nawet najbardziej uznanemu producentowi zdarza się wypuścić na rynek całkiem przeciętny model, a raz na jakiś czas totalnego bubla. Zdarza się też, że rankingi konsumenckie wygrywa telewizor mniej popularnej marki, który zjednał sobie przychylne opinie dzięki niskiej cenie i sporej przekątnej ekranu. Wolisz inwestować w topowe marki telewizorów, po których możesz spodziewać się ostrego jak brzytwa obrazu i mnogości funkcji? Jakich producentów preferują polscy konsumenci?

Telewizory LG – matryca OLED i sztuczna inteligencja

LG Group to jeden z najpotężniejszych koreańskich koncernów, którego produkty znajdują się niemal w każdym polskim domu. Spośród wielu sprzętów RTV-AGD Kowalski docenia zwłaszcza telewizory, które niejednokrotnie wyprzedzały konkurencję w kategorii „myśl technologiczna”. Kartą atutową telewizorów LG jest matryca OLED zapewniająca największy kontrast (w porównaniu do pozostałych matryc LCD VA i LCD IPS) i najciemniejszą czerń. LG jest również pionierem Smart TV opartego na systemie webOS, sterowanego multifunkcjonalnym pilotem Magic Remote. A co powiesz na sztuczną inteligencję w świecie RTV? Chyba nie ma drugiej takiej marki telewizorów na polskim rynku, która umożliwia interaktywne sterowanie za pomocą poleceń głosowych…

Telewizory Sony – perfekcyjny obraz w jakości 4K HDR

Choć Polacy upodobali sobie telewizory koreańskich producentów (LG, Samsung), japońska marka Sony również ma wiele do zaoferowania. Znawcy tematu zwracają uwagę na znakomite odwzorowanie obrazu w modelach Sony 4K HDR. Co oznaczają te skróty? Standard HDR (High Dynamic Range) charakteryzuje się bardzo szerokim zakresem jasności i bogatym wachlarzem barw. W porównaniu do standardowej technologii SDR obraz w jakości HDR jest bardziej precyzyjny, a kolory znacznie lepiej oddają rzeczywistość.

Skrót 4K (Ultra HD) odnosi się do wysokiej rozdzielczości, w której liczba pikseli jest 4-krotnie wyższa niż w standardzie HD (High Definition). Inne marki telewizorów również wyświetlają obraz w jakości HDR, jednak to japoński producent stawiany jest za wzór. Według opinii ekspertów to właśnie najnowsze modele Sony wyróżniają się szczegółowością, perfekcyjnym kontrastem pomiędzy bardzo jasnymi i bardzo ciemnymi obiektami, a także realistycznym odwzorowaniem barw i światłocienia.

Samsung – marka telewizorów nr 1 w Polsce

Według badań rynkowych palmę pierwszeństwa na rynku telewizorów w Polsce dzierży kolejny koreański producent, Samsung. Jeśli chodzi o modele o przekątnej ekranu 60” i większej, prawie 51% konsumentów wybiera modele Samsung. Statystyczny Kowalski coraz częściej oczekuje obrazu w jakości Ultra HD i tu również  widać duże zaufanie do koreańskiej marki telewizorów – wybiera ją niemal 39% klientów. Co przemawia za zakupem Samsunga? Znawcy tematu wskazują na takie cechy wspólne jak: znakomita wyrazistość i płynność ruchu, funkcjonalna kalibracja oraz zdolność odtwarzania niemal wszystkich rodzajów plików wideo.

[Głosów:4    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here