Nie musisz kupować drogich gogli VR, by cieszyć się urokami wirtualnej rzeczywistości. Każdy, kto jest na bieżąco z interesującymi gadżetami od dawna wie o istnieniu Google Cardboard i wielu klonów tego rozwiązania. Również korzystasz z kartonowych gogli i telefonu? W takim razie zobacz, jakie aplikacje do gogli VR powinny zagościć na Twoim smartfonie. Poniżej kilka ciekawych propozycji.

Titans of Space – kosmiczna aplikacja do gogli VR

To jedna z najbardziej znanych i już dość starych apek, która pozwala na swobodne zwiedzanie kosmosu. Możesz latać w swoim statku kosmicznym i przyglądać się kolejnym planetom układu słonecznego, jednocześnie otrzymując ciekawe informacje na ich temat. Aplikacja ma więc również wymiar edukacyjny. Daleko jej do kosmicznych gier z prawdziwego zdarzenia, ale… po prostu fajnie sobie tak polatać przez pół godzinki po kosmosie w roli turysty.

Wyścigi na cardboard – VR-X Racer

Jeżeli Twoje najlepsze gamingowe doświadczenia są ściśle związane z szybkimi pojazdami, do gustu przypadnie Ci VR-X Racer, czyli prosta gra polegająca na pokonywaniu tras pełnych przeszkód. To klasyczna wyścigowa zręcznościówka – gracz musi pędzić do przodu zmagając się z upływającym czasem i coraz bardziej skomplikowanymi przeszkodami.

Aplikacje coachingowe na gogle VR

Telefonowe apki na gogle VR doczekały się już aplikacji terapeutycznych, które umownie można nazwać coachingowymi. O czym mowa? Jeżeli boisz się publicznych wystąpień, zainstaluj aplikację na gogle VR o nazwie Public Speaking VR, która pozwoli Ci wczuć się w rolę mówcy podczas różnych stresujących sytuacji.

To bardzo nietypowe narzędzie. Już na początku użytkownik może wybrać firmę, w której chce przemawiać (np. Microsoft, Google czy Tesla Motors) oraz rodzaj scenerii – konferencję, spotkanie z zarządem, rozmowa kwalifikacyjna etc. Dzięki goglom VR całość wygląda bardzo przekonująco i pozwala oswoić się z publicznymi wystąpieniami. Dodatkowo aplikacja pozwala na poprawienie swoich umiejętności, podając cenne statystyki np. dotyczące długości kontaktu wzrokowego.

Bardzo interesująca aplikacja do gogli VR to również VR Heights Phobia. Tym razem user jest stawiany w stresowych sytuacjach związanych z lękiem wysokości, np. spacer po desce na szczycie wieżowca. W grze trzeba faktycznie podnosić nogi, by wykonywać kroki, co razem z widokiem w 360 stopniach daje bardzo realistyczne (i przerażające) wrażenie.

Muzea i galerie VR

Smartfony nie są na razie wystarczająco zaawansowane, by można było liczyć na trójwymiarowe produkcje VR takie, jak na konsolach czy pecetach. Tak wiele mocy obliczeniowej nie wymagają jednak filmy i zdjęcia w 360 stopniach, co jest świetnym pretekstem do tworzenia edukacyjnych aplikacji do gogli VR. Korzystając z Google Arts & Culture możesz odwiedzić ponad 1200 muzeów i galerii na całym świecie! Swoje aplikacje mają też pojedyncze placówki, np. Muzeum Neonów w Las Vegas zaprasza do oglądania części eksponatów za pomocą apki o nazwie Neon Museum.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here