Monitor

Szerokie monitory są dobrym rozwiązaniem dla osób, które pracują w grafice, projektowaniu, czy też po prostu potrzebują większej przestrzeni na swoim pulpicie. Przeczytaj o tym, dlaczego warto wybrać szerokie monitory i czym charakteryzują się takie modele obecne w ofercie Samsung.

Czym wyróżniają się szerokie monitory?

Zdecydowanie głównym powodem, dla którego warto wybrać szerokie monitory, jest ich rozmiar. Dzięki większej przestrzeni użytkownik może jednocześnie wyświetlać na ekranie więcej informacji, co przekłada się na wygodniejsze i bardziej efektywne wykonywanie zadań. Kolejną zaletą szerokich monitorów jest ich proporcja, dzięki której ekran jest bardziej panoramiczny niż tradycyjne modele. Dzięki temu użytkownik może mieć znacznie lepszy widok na zawartość, szczególnie w przypadku oglądania filmów czy innych sposobów rozrywki, takich jak granie.

Szerokie monitory są ponadto doskonałym wyborem dla wszystkich osób, które potrzebują zwiększonej precyzji w pracy. Dzięki większej przestrzeni na ekranie można dokładniej pracować, realizować projekty czy też edytować zdjęcia. Szeroka przestrzeń pozwala również na lepszą organizację pulpitu, dzięki czemu można mieć na nim otwartych kilka aplikacji jednocześnie. Warto również zwrócić uwagę na estetykę szerokiego monitora, który wygląda bardzo elegancko i nowocześnie.

Rozdzielczość monitora

Tym, co zwraca uwagę podczas wyboru konkretnego urządzenia, jest rozdzielczość monitora. Szerokokątne monitory najczęściej wyróżniają się zdecydowanie większą rozdzielczością, która sprawia, że są one w technologii 5K, jednakże warto posiadać również wiedzę, czym właściwie różnią się one od tradycyjnych modeli. Wśród klasycznych rozwiązań można wymienić monitor 2560 x 1440, a także monitor 3840 x 2160.  Modele te oferują szczegółowy i ostry obraz, jednakże mogą nie spełniać wymagań stawianych im przez profesjonalistów.

Dostępny w ofercie Samsung monitor biznesowy ViewFinity S95UA 49″ DQHD, 120Hz, 1800R posiada rozdzielczość 5120 x 1440, a także technologię Dual QHD, dzięki której oferuje on większą głębię każdego koloru, generując bardzo realistyczny obraz. Ponadto ultraszerokątny monitor 32:9 znacząco zwiększa ilość dostępnego na ekranie miejsca i eliminuje konieczność ciągłego zmagania się z dwoma urządzeniami. Dzięki niemu możesz jednocześnie wykonywać wiele zadań na jednym ekranie.

Monitor w jakości DQHD

Monitor biznesowy ViewFinity S95UA 49″ DQHD, 120Hz, 1800R stworzony został w jakości DQHD (Dual QHD). Jest to oznaczenie podwójnej rozdzielczości QHD (Quad HD). Czym różnią się monitory WQHD od monitorów DQHD? Monitory DQHD mają znacznie wyższą rozdzielczość, dzięki czemu oferują jeszcze większą głębię detali na ekranie, co może być korzystne w grach, edycji grafiki czy pracy z wieloma oknami. DQHD dostarcza jeszcze lepszą jakość obrazu, jednak wykorzystywana jest przede wszystkim w monitorach 32:9, a nie 16:9.

W wybranym modelu z oferty Samsung zastosowana została technologia QLED, która zmienia światło w całe spektrum kolorów, oferując znacznie większą niż konwencjonalne monitory liczbę odcieni. Kolory są dzięki temu czyste i wyraźne, a ich gama została poszerzona do poziomu DCI-P3 95%. Wybierając konkretny model monitora trzeba posiadać bazową wiedzę na temat jego specyfikacji, jednak warto zdecydować się na produkt renomowanego producenta elektroniki, jakim jest Samsung.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here