Wady i zalety telewizorów typu smart TV

Trudno wyobrazić sobie współczesny świat bez najnowszych technologii. Jesteśmy wręcz uzależnieni od nowinek technologicznych.

Mamy nie tylko inteligentne komputery, telefony komórkowe, zegarki, ale i… telewizory. Czym zatem jest tak popularny smart tv? Kto na niego powinien postawić? Czy zakup takiego urządzenia niesie za sobą same zalety? Tego dowiecie się z poniższego tekstu.

Czym jest smart tv?

W wielu domach telewizor stoi na centralnym miejscu. Traktujemy go niemal, jak członka rodziny – budzimy się przy nim, jemy posiłki, zasypiamy przy nim. To również nieodłączny kompan wszelkich domowych imprez. Dziś coraz większą popularnością cieszą się inteligentny telewizor tzw. Smart TV. Dlaczego?

Bo urządzenia te pozwalają na normalnie oglądanie telewizji, a przy okazji mają ogrom funkcji, których próżno szukać w klasycznych odbiornikach. A wszystko to dzięki temu, że mają dostęp do internetu, a co za tym idzie, pokaźnej liczby aplikacji. To za ich sprawą otrzymujemy dostęp do najróżniejszych treści zarówno ze źródeł bezpłatnych, takich jak choćby YouTube, jak i płatnych jak Netflix, Ipla, Player czy HBO GO. W zależności od modelu, smart TV możemy skonfigurować dokładnie tak jak tego chcemy. Czy będzie to dostęp wyłącznie do polskiej telewizji, czy może chcemy oglądać również obcojęzyczne VOD – niemal wszystko staje się możliwe.

Poza tym dzięki smart tv możemy korzystać z serwisów społecznościowych, czy po prostu przeglądać zawartość internetu. Dużym plusem jest także opcja przesyłania materiałów ze smartfona na duży ekran, czy też kontrolowanie urządzeń domowych. Na ich korzyść przemawiają również parametry – smart tv mają fantastyczną rozdzielczość obrazu.

Nie tylko zalety

Oczywiście nie ukrywajmy tego – smart tv to nie tylko same zalety, ale również wady. Jakie? Przede wszystkim cena – są one zdecydowanie droższe od zwykłych telewizorów. Poza tym chcąc korzystać z tego dobrodziejstwa musimy mieć szybkie łącze internetowe. W przeciwnym wypadku smart tv, nie będzie zbytnio różnił się od zwykłego telewizora. Programy w HD czy 4K wymagają naprawdę dobrego połączenia.

Ponadto tego rodzaju urządzenia polecane są osobom, które nadążają za wszelkimi nowinkami technologicznymi. Ich obsługa jest oczywiście bardzo intuicyjna, ale w momencie gdy mamy jakiekolwiek pojęcie o tego rodzaju wynalazkach. Trzeba rzeczywiście się na tym znać, aby móc w pełni wykorzystać ich funkcje. Problemem jest również brak jednolitych standardów w kwestii oprogramowania. Najprościej mówiąc, producenci tworzą własne systemy i własne aplikacje, które z kolei nie są kompatybilne z innymi.

Telewizory smart coraz bardziej wypierają tradycyjne odbiorniki z rynku i coraz trudniej jest też kupić telewizor o świetnych parametrach obrazku, który pozbawiony jest funkcji smart. Jeżeli planujemy korzystać z przystawek takich jak Apple TV, Amazon Firestick czy Chromecast to czy tego chcemy czy nie, musimy zapłacić za moduł, którego prawdopodobnie nigdy nie będziemy używać.

Więcej na podobne tematy przeczytasz w serwisie DobryVPN.pl.

[Głosów:3    Średnia:1.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here