Telewizory 32 cale to jedne z najmniejszych dostępnych telewizorów na rynku, wciąż jednak znajdują wielu nabywców. Sprawdzą się zwłaszcza wtedy, gdy w pokoju zwyczajnie nie ma zbyt wiele miejsca. Ich wysokość wraz z podstawką z reguły nie przekracza 50 cm, a szerokość z obudową to maksymalnie 75 cm. Telewizor 32 cale zmieści się nawet na niewielkim stoliku. Problemem nie będzie też wygospodarowanie miejsca na ścianie.

Urządzenia w tym rozmiarze są też często wybierane z pobudek estetycznych. Ekrany, których wielkość przekracza 40 cali wizualnie dominują w pomieszczeniu, a telewizor 32 cale to niewielkie, zgrabne urządzenie. Jednocześnie jest on wystarczająco duży, by pozwolić na komfortowe oglądanie filmów czy granie w gry. To dobry wybór dla osób, które rzadziej poświęcają czas na takie rozrywki.

A jaki telewizor 32 cale wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Jakość połączenia Wi-Fi

Praktycznie nie sprzedaje się już telewizorów bez modułu Wi-Fi. To bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż pozwala na podłączenie odbiornika do lokalnej sieci bezprzewodowej. Dzięki temu coraz więcej osób korzysta z telewizorów bez podłączania ich do sieci kablowej lub dekodera, gdyż wiele ciekawych filmów i programów można obejrzeć w sieci, np. na YouTube czy w serwisach z bogatą ofertą seriali, takich jak Netflix.

Zastanawiając się jaki telewizor 32 cale kupić warto poczytać opinie pod kątem jakości Wi-Fi. Niestety moduł sieci bezprzewodowej w wielu urządzeniach jest słaby i mogą się pojawić problemy z płynnością odbieranego obrazu, gdy router jest ustawiony w innej części mieszkania.

HDMI oraz USB

Każdy nowoczesny odbiornik powinno mieć wbudowane porty HDMI oraz USB. Najczęściej takich gniazd jest kilka, by możliwe było jednoczesne korzystanie z wielu urządzeń.

HDMI to standard przesyłania informacji audiowizualnej. Wykorzystuje się go zarówno do podłączenia dekodera, jak i konsoli do gier. Do telewizora 32 cale z HDMI podłączysz także większość laptopów.

USB jest z kolei standardowym portem do przesyłania danych. Dzięki obecności tego portu w telewizorze, możesz np. odtworzyć film nagrany na pendrive’ie czy obejrzeć zdjęcia na dużym ekranie.

Rozdzielczość, wysoki kontrast, żywe kolory

Od kilku lat panuje moda na coraz wyższe rozdzielczości w ekranach telewizorów, komputerów i urządzeń mobilnych. Jeśli jednak zastanawiasz się, jaki telewizor 32 cale wybrać, to wiedz, że najprawdopodobniej w pełni wystarczą Ci urządzenia Full HD, znacznie tańsze choćby od modeli 4K. Oczywiście ostrość obrazu jest dużą zaletą, jednak pod uwagę trzeba wziąć również odległość od ekranu. Im dalej od telewizora siedzisz, tym mniejsza różnica pomiędzy rozdzielczościami. Już przy odległości 2-3 metrów różnica pomiędzy 4K a Full HD na 32 calowym wyświetlaczu jest znikoma.

Od rozdzielczości ważniejsze mogą okazać się kolory. Niektórzy producenci kuszą rozwiązaniami takimi, jak poprawiony kontrast czy wzmocnienie barw. Ostatecznie jednak ekran najlepiej zobaczyć przed zakupem na żywo, gdyż odpowiednia intensywność kolorów i ich temperatura są w dużej mierze kwestią gustu i reklamowane przez producentów udoskonalenia mogą nie odpowiadać niektórym użytkownikom.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here