Gogle VR długo przymierzały się do wejścia na rynek, a gdy w końcu się to udało, natychmiast pojawiło się wiele marek oraz patent z oglądaniem filmów na gogle VR za pomocą telefonu wyposażonego w odpowiednie „opakowanie”, czyli tzw. cardboard. Wystarczy wsunąć do niego telefon, a następnie założyć całość na nos, by cieszyć się obrazem wyświetlanym w 360 stopniach. Oczywiście telefon nie gwarantuje tak doskonałych wrażeń, jak niezależne gogle VR, jednak cardboard jest rozwiązaniem znacznie tańszym, a zabawa i tak jest świetna!

Ciekawe filmy VR do obejrzenia

Jeśli szukasz czegoś interesującego do sprawdzenia na początek, możesz wykorzystać kilka popularnych widowiskowych propozycji. Co powiesz na spacer po wiszącym moście nad przełęczą? Taki widok zapiera dech w piersiach, a zdarza się, że… wywołuje atak paniki. Dlatego lepiej nie testować go na ludziach o słabych nerwach. Aby znaleźć wideo, poszukaj pod tytułem „360 walk Trift suspension bridge”.

Równie dużych wrażeń mogą dostarczyć filmy na gogle VR przygotowane przez Redbulla. W tym wypadku polecamy m.in. „Red Bull Barnstorming 360 POV Experience”, czyli lot samolotami akrobatycznymi, z punktem kulminacyjnym – przelotem przez wnętrze hangaru. To krótki materiał naładowany emocjami!

Do gustu przypaść może Ci również „360 video Scuba Diving at Blue Cave, Orchid Island, Taiwan”. To film, który pozwoli Ci z bliska podziwiać wnętrze przepiękniej podwodnej groty, oczywiście rozglądając się dokoła wedle własnego uznania.

Polecamy też zajrzeć na stronę NASA na Facebooku. Oprócz ciekawych filmów i animacji w 360 stopniach, można tam znaleźć panoramę Marsa przygotowaną pod gogle VR. Wprawdzie jest ona statyczna, ale wykonana z prawdziwych zdjęć przesłanych przez łazik Curiosity.

Filmy jak w kinie na YouTube

Aktualna technologia nie pozwala jeszcze efektywnie przerabiać zwykłych nagrań na filmy na gogle VR, ale z funkcją cardboard na YouTube i tak wrażenia z oglądania mogą być znacznie lepsze. W większości telefonów wyposażonych w żyroskop, na YouTube można włączyć wspomnianą opcję, by film wyświetlił się w trybie „kinowym”. Przed Twoimi oczami pojawi się ogromny ekran, który można dowolnie ustawiać w panoramie dla własnej wygody. To znacznie lepsze niż oglądanie filmów na fullscreenie – nawet na dużym ekranie telewizora (o pełnym ekranie na telefonach nie wspominając).

VR 3D na YouTube

W serwisie YouTube coraz więcej pojawia się też filmów pozwalających na pełne wykorzystanie potencjału VR. Mowa o filmach na gogle VR w 3D. Możesz poszukać np. pod nazwą Toms Shoes Giving Trip. Dlaczego ten film prezentuje się tak spektakularnie? Ponieważ został stworzony z wykorzystaniem dwóch kamer, a nie tylko jednego urządzenia. Każda kamera nagrywa obraz dla jednego oka, co pozwala na uzyskanie wrażeń bardzo zbliżonych do naturalnego sposobu obserwowania świata. To właśnie na podstawie drobnych różnic w obrazie z obu oczu określamy odległość do przedmiotów. Nagrywanie dwoma kamerami jest w stanie zasymulować ten efekt. Aby znaleźć tego rodzaju filmy, polecamy szukanie pod frazą VR 3D na YouTube.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here