Szkło hartowane, czyli ochrona przed nieszczęściem

Według danych przygotowanych przed serwis GoRepair, usterki wyświetlacza to najczęstszy rodzaj problemów technicznych. Wystarczy chwila nieuwagi, aby nasz smartfon wylądował na ziemi, co może mieć bolesne skutki, zarówno dla niego jak i dla naszego portfela. Naprawy ekranów zależą od modelu i marki telefonu, ale nawet najtańsze wymiany kosztują kilka razy drożej niż dobrej jakości szkło hartowane. Samo szkło nie tylko chroni przed konsekwencjami upadku czy uderzenia, ale również eliminuje rysy ekranu wynikające z użytkowania codzienego takiego jak np. trzymanie telefonu w torebce, czy jednej kieszeni razem z kluczami.

Gdzie znaleźć odpowiednie szkło hartowane?

Obecny rynek przesycony jest sklepami, które zajmują się dystrybucją produktów do telefonów za pomocą internetu. Pozwala to na zakupienie pożądanego produktu bez wychodzenia z domu, niezależnie od miejsca naszego zamieszkania. Ofert jest naprawdę wiele, więc możemy znaleźć odpowiednią względem opinii i ceny. Dla przykładu, po wpisaniu w wyszukiwarkę “szkło hartowane iPhone 7” oczom ukazuje się ponad 10 stron wyników. Zwolennicy tradycyjnej formy zakupów taki produkt znajdą w sklepach zajmujących się RTV i AGD jak np. Media Expert, Media Markt czy RTV Euro AGD. Szkło hartowane kupimy również w komisach telefonów, ale tam jego cena będzie większa.

Ile zapłacimy za ochronę dobrej jakości?

Posługując się znowu tym samym przykładem i wpisując hasło: szkło hartowane iPhone 7 odnajdziemy oferty z dość sporego przedziału cenowego. Kwota, jaką zapłacimy za produkt zaczyna się bowiem od 6 zł, a kończy na około 60 zł. Jak widać, różnica jest dość spora. Skąd się to bierze? Jak w przypadku innych modeli? Cena zależna jest od kilku czynników, takich jak: model telefonu, wymiary wyświetlacza, czy skala twardości, której się przyjrzymy. Czy wyższa cena oznacza lepszą ochronę? Z reguły tak jest, ale nie zawsze. Jakość komponentów przeznaczonych do ochrony wyświetlacza wyrażana jest w skali.

Skala twardości szkła hartowanego, czyli odpowiednik jakości

Przy dobieraniu szkła hartowanego warto zwrócić uwagę na skalę twardości. Wynik powinien być jak najbliższy liczbie 10. Najlepsze szkła nie przekraczają jednak liczby 9, co zapewnia bardzo dobrą ochronę (mówi się, że tylko ostrze diamentowe jest w stanie zarysować powierzchnię o takiej skali twardości). Wyniki wyraża się za pomocą cyfry i litery “h” np. 9h.

Czy montaż szkła jest skomplikowany?

Większość produktów posiada w swoim zestawie instrukcję obsługi, która pozwoli każdemu wykonać montaż samodzielnie. Postępując zgodnie z wskazówkami wszystko powinno zająć chwilę. Można posiłkować się również filmami z internetu, które powinny jeszcze bardziej ułatwić ten proces. Poniżej filmik, który ukazuje montaż szkła hartowanego iPhone 7.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here