Monitoring domu - zadbaj o bezpieczeństwo swoich najbliższych

Wkładamy w stworzenie własnego miejsca, które nazwać moglibyśmy domem, całe serce. Proces ten wiąże się z dużymi wydatkami i ogromną ilością pracy. Oczywistym jest fakt, że chcemy zadbać o bezpieczeństwo tego wyjątkowego miejsca, a także osób, które je zamieszkują. W tym celu warto zdecydować się na założenie monitoringu, dzięki któremu zabezpieczymy się przed włamaniem i kradzieżą, a jeśli już do niej dojdzie – będziemy mieli w ręku niepodważalne dowody.

Zewnętrzny monitoring z czujnikiem ruchu

Najlepszym dostępnym na rynku narzędziem służącym zewnętrznemu monitoringowi domu są fotopułapki reagujące na ruch. Zewnętrzne kamery charakteryzują się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne oraz wyjątkową wytrzymałością. Obserwacje terenu otaczającego dom można prowadzić w ten sposób z ukrycia – fotopułapki są przystosowane do umieszczenia na drzewach czy w innych niepozornych miejscach. Montaż jest niezwykle prosty.

Zewnętrzny monitoring w takiej formie charakteryzuje się również niezwykłą energooszczędnością – narzędzie może pracować nawet pół roku w trybie czuwania. Na rynku znajdują się urządzenia, które łączą dwie opcje zasilania – baterie lub zasilacz sieciowy, w zależności od preferencji posiadacza. Do wyboru jest kilka różnych formatów nagrania, w tym zdjęć lub nagrań wideo wykonywanych w chwili wykrycia ruchu lub tryb czasowy, w którym fotografie są wykonywane w równych, ustalonych wcześniej odstępach czasu. Wszystkie informacje zapisywane są na karcie SD (o pojemności zwykle do 32GB), co ułatwia znacznie proces czyszczenia danych i gwarantuje wystarczającą ilość miejsca na nagrania i zdjęcia.

Ostrzeżenie przed włamaniem wysłane prosto na Twój numer

Monitoring domu pozwala na skorzystanie z opcji informowania poprzez wiadomość sms o wkroczeniu kogoś na teren naszej posesji. Taka informacja zostaje wysłana przy pomocy siec GSM. Jeśli się na to zdecydujemy – fotopułapka może nawet przesyłać na nasz numer telefonu wykonane zdjęcia.

To niezwykle przydatna funkcja, która może uratować nasz dom od włamania i kradzieży! Po otrzymaniu bezpośredniej informacji o zagrożeniu możliwe jest szybkie i sprawne działanie.

Kamery szpiegowskie we wnętrzu domu

Kamery szpiegowskie wykorzystywane są również do monitoringu wnętrza domu. Kamery ukryte mogą być w przedmiotach codziennego użytku, dzięki czemu nie zwrócą niczyjej uwagi. Zamontować można je w budziku, ładowarce do telefonu czy w wizjerze w drzwiach wejściowych.

Możliwe jest również zamontowanie bardzo czułego podsłuchu. System poinformuje nas, jeśli w mieszkaniu pojawi się podejrzany hałas. Jeśli często wyjeżdżamy, dobrym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na urządzenie, który umożliwi nam monitorowanie sytuacji w mieszkaniu czy w domu przez telefon – z każdego miejsca na świecie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here