Ekspres do kawy z młynkiem – jaki wybrać?

Aby uzyskać niesamowity aromat, a następnie smak każdej kawy, ważne jest prawidłowe i dokładne zmielenie ziaren. Dlatego, wybierając ekspres, istotną kwestią jest dobór urządzenia z najlepszym młynkiem. Jaki sprzęt wybrać, aby się sprawdził? Podpowiemy, na co szczególnie warto zwrócić uwagę.

Młynek do kawy – rodzaje

Młynek do kawy znajdziemy najczęściej w ekspresach ciśnieniowych. Wbudowany młynek można spotkać w dwóch postaciach rozdrabniania ziaren: udarowy oraz żarnowy. Pierwszy z wariantów tnie ostrzem ziarna, dlatego, gdy chcemy, aby było one odpowiednio rozdrobnione, musimy niestety dłużej czekać. Dodatkowo młynek często się nagrzewa, dzięki czemu kawa staje się gorzka i zdecydowanie mniej smaczna. Lepszym rozwiązaniem jest wyposażenie się w ekspres ze wbudowanym młynkiem żarnowym. Zbudowany z walców, które rozgniatają ziarna kawy, a ich grubość możemy swobodnie regulować. Dużym plusem jest to, że młynek się nie nagrzewa i nie wpływa na smak samej kawy.

Wybieramy ekspres z młynkiem żarnowym – stalowy czy ceramiczny?

Ekspres do kawy z młynkiem żarnowym wykonuje się ze stali lub ceramiki. Działanie jest oczywiście takie samo, jednak dokładna specyfika nieco się różni. Wpływa to na jakość przygotowanego specjału. Stalowy młynek skuteczniej i szybciej rozgniata ziarna. W dodatku są one szybciej rozdrobnione i lepiej oddają smak oraz aromat. Młynek stalowy nie nagrzewa się zbyt mocno, co pozwala uzyskać wysoką jakość każdego napoju. Warto wiedzieć, że materiał, z którego wykonano ten element, nie wpływa na temperaturę podczas mielenia. Wybierając odpowiednie urządzenie, musimy jeszcze zwrócić uwagę na trwałość elementu i jego odporność na uszkodzenia. W tym zestawieniu ponownie lepiej wypada młynek stalowy, który nie ulega pęknięciom, jak jego ceramiczny odpowiednik. Dlatego jest on odporny na wszelkie uszkodzenia, nawet podczas intensywnego użytkowania. Decydując się na urządzenie z młynkiem stalowym mamy gwarancję, że ekspres wytrzyma znacznie dłużej.

Gdzie kupić ekspres do kawy z młynkiem?

Zakup ekspresu do kawy z młynkiem to nie zawsze łatwe wyzwanie. Zachęcamy jednak, aby dokonać tego poprzez sklepy internetowe. Znajdziemy tam wiele nowoczesnych i w pełni zautomatyzowanych urządzeń, które są szybkie i wygodne w obsłudze. Część z nich posiada również regulację stopnia zmielenia kawy, co pozwala nam dostosować stopień mielenia do danego rodzaju napoju. Możemy także sprawdzać stan młynka oraz wykorzystując funkcję samooczyszczania – czyścić ten element. Polecamy zatem ekspresy do kawy w sklepie Świat Ekspresów, gdzie duża ilość modeli została wyposażona w profesjonalne młynki do kawy oraz wiele przydatnych i intuicyjnych funkcji.

źródło zdjęcia: freepik.com

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here