Naprawa sprzętu AGD jest coraz trudniejsza

Marka Samsung jest znana dziś głównie za sprawą doskonałej elektroniki, ale to przede wszystkim jeden z najlepszych producentów AGD. Jako jeden z niewielu producentów umożliwia nadal w wielu modelach wymontowanie łożyska bębna i jego wymianę – co obecnie jest coraz rzadziej spotykane wśród innych konkurencji, a co umożliwia w wielu przypadkach znaczne przedłużenie życia sprzętu AGD.

Naprawy wymagają tylko pewne elementy

Rozpatrzenie reklamacji przez serwisy w elektomarketach jest coraz trudniejsze – większość odmów jest argumentowane niewłaściwym użytkowaniem sprzętu. O tyle już profesjonaliści zajmujący się konkretnie pralkami, odkurzaczami czy lodówkami zwykle szybko lokalizują usterkę i są w stanie usunąć ją za ułamek ceny, jaką podaje serwis pogwarancyjny.

Dlaczego?

Współczesny sprzęt AGD jest bardzo zaawansowany technologicznie i przeciętny sprzedawca w sklepie czy oddelegowany do przyjmowania zgłoszeń serwisant nie jest w pełni zaznajomiony z technicznymi aspektami urządzeń. Nadal jednak na rynku są firmy prowadzone przez profesjonalistów, którzy potrafią naprawiać AGD, ponieważ dokładnie wiedzą, jak konkretne urządzenia działają.

Naprawa za jak najmniejsze pieniądze

Nie będzie przesadą twierdzenie, że „wymieniacze” są zmorą dzisiejszego świata. Duża część serwisów woli wymieniać całe segmenty urządzenia zamiast wymienić pojedynczy element na przykład rączki od odkurzacza, tylko od razu większego podzespołu, na przykład całej rury z rączką, nie samej obudowy szczotki, ale od razu całej szczotki. To siłą rzeczy kosztuje sporo. Jest to jednak głównie koszt części, bo sama wymiana jest tym łatwiejsza, im większy element się wymienia.

Profesjonalna wymiana, mimo że wymaga zwykle poważniejszej ingerencji w konstrukcję urządzenia, wcale nie zajmuje więcej czasu, a już tym bardziej nie wymaga większego nakładu środków.

To wszystko jest kwestią dobrego zaopatrzenia w części

Nadal prawdą jest, że w wielu punktach serwisowych wymiana elementu jest standardową procedurą naprawy. Można to jednak próbować usprawiedliwić niezbyt dużą dostępnością części zamiennych.

W Polsce miejsc takich jak https://www.czescisamsung.pl/, w których można zakupić części zamienne do urządzeń konkretnej marki jest niewiele. Większość podobnych punktów zaopatrzeniowych stara się dostarczać elementy konstrukcyjne i materiały eksploatacyjne do sprzętu wielu producentów, co siłą rzeczy prowadzi do zmniejszenia asortymentu. Dziś więc żaden serwis nie może funkcjonować bez „zaplecza” w postaci takiego właśnie specjalistycznego sklepu. Nawet jeśli część zamienników można sprowadzić bezpośrednio od producenta, to znajomość sklepu, który dostawę wykona szybciej, a często również taniej niż oficjalny kanał głównego dystrybutora, pozwala znacznie skuteczniej dokonywać napraw sprzętu, którego okres eksploatacyjny wcale nie skończył się z datą gwarancji – nie wiele trzeba, żeby lodówkę, odkurzacz czy kuchenkę użytkować jeszcze dłużej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here