Golarka elektryczna z trymerem – jak wybrać?

Golenie to dla większości mężczyzn konieczny element codziennej pielęgnacji. To tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie, choć przez lata zmieniły się metody pozbywania zarostu. Dawniej brzytwa, później maszynka z żyletką, jeszcze później z wieloma ostrzami. Od pewnego czasu coraz więcej panów korzysta z golarek elektrycznych. Zobaczmy, na co zwracać uwagę przy ich wyborze.

Rodzaj golarek

Jednym z głównych kryteriów, według których możemy podzielić golarki, są głowice. Możemy spotkać golarki foliowe, w których włoski dostają się pod specjalną folię z otworami, gdzie są ucinane ostrzami o różnym kącie nachylenia. Nie są jednak zbyt dokładne, dlatego osobom, które chcą mieć idealnie gładką skórę polecamy golarki głowicowe.

Są one zbudowane z 2 lub 3 głowic, które dopasowują się do kształtu twarzy i są w nich ukryte ostrza tnące. Liczba ostrz i sposób ich umiejscowienia różni się w zależności od modelu. Golarki głowicowe są polecane do twardszego zarostu, bo radzą sobie z nim zdecydowanie lepiej niż golarki foliowe.

Dodatkowym wyposażeniem golarki elektrycznej może być trymer do brody, który nakłada się na głowicę golarki.

Sposób ładowania

Z punktu widzenia użytkownika golarki, istotne znaczenie ma nie tylko dokładność golenia, ale również komfort użytkowania. Na ten parametr spory wpływ ma sposób zasilania golarki. Możemy spotkać golarki na baterie, sieciowe, sieciowo-akumulatorowe i akumulatorowe. Golarki na baterie sprawdzają się wtedy, gdy mężczyzna często podróżuje i nie ma czasu lub możliwości naładować akumulatorów przed wyjazdem. W domowym zaciszu wygodniejsze mogą być golarki akumulatorowe, które można naładować przed goleniem i wygodnie korzystać z golarki, bez problemów z plątającym się kablem, który może być utrapieniem przy użytkowaniu golarki sieciowej.

Kształt i jakość wykonania

Na komfort golenia ma wpływ również kształt golarki oraz jakość jej wykonania. Większość renomowanych producentów oferuje golarki o ergonomicznych kształtach, które są wygodne w trzymaniu w trakcie golenia. Wybór kształtu, który odpowiada nam najlepiej, to już indywidualna kwestia.

Biorąc pod uwagę jakość wykonania golarki zwróćmy uwagę przede wszystkim na jakość noży tnących oraz sposób czyszczenia golarki. Niektóre modele są wyposażone w specjalne stacje oczyszczania, na której golarka jest czyszczona i suszona. To znaczne ułatwienie, gdy rano mamy mało czasu i nie chcemy go poświęcać dodatkowo na czyszczenie golarki po goleniu.

Akcesoria do golarek oraz inne produkty znajdziesz na https://www.wasserman.eu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here