Najlepsze gry RPG

Gry RPG cieszą się niesłabnącą popularnością. I to nie tylko wśród fanów tradycyjnych gier fabularnych offline. Polskie i zagraniczne studia regularnie wypuszczają na rynek gry RPG także dla najmłodszych graczy. Które tytuły są szczególnie warte uwagi? Poznaj najlepsze gry fabularne na PC lub konsolę z ostatnich dwóch lat!

Czym się charakteryzują gry wideo typu RGP?

Zdecydowana większość gier typu role-playing game umożliwia graczowi swobodne poruszanie. Otwarty świat to więcej możliwości eksploracji i jeszcze bardziej emocjonująca rozgrywka. Jedną z pierwszych gier tego typu na świecie była Ultima I stworzona przez amerykańskie studio w latach 80. ubiegłego wieku. W grach cRPG gracze „dobierają” charakter i umiejętności do swoich postaci, które rozwijają się wraz z upływem czasu. Akcja komputerowych gier fabularnych typu role-playing game najczęściej toczy się w świecie fantasy lub science-fiction. Sterowane przez gracza postacie posiadają nadprzyrodzone zdolności i spotykają na swojej drodze przeciwników o podobnych umiejętnościach. Cel wszystkich gier RPG jest zazwyczaj ten sam: ocalić świat.

3 gry z 2019 i 20020 roku, po które warto sięgnąć

Children of Morta

Gra stworzona przez niezależne studio Dead Mage we współpracy z polskim studiem 11 bit studios wydana jesienią 2019 roku. Children of Morta to gra typu rougelike. Ten typ gier ma zarówno gorących zwolenników, jak i zaciekłych przeciwników ze względu na to, że śmierć postaci oznacza konieczność rozpoczęcia gry od nowa. Grafika nawiązuje do klasycznych gier wideo stworzonych za pomocą Pixel art. Ciekawostką jest to, że tytuł został sfinansowany w systemie crowdfundingowym za pomocą platformy Kickstarter. Gracze wcielają się w członków rodziny Bergsonów żyjących na zboczach tytułowej góry Morta. W wyniku tajemniczego skażenia okoliczne stworzenia przemieniają się w niebezpieczne bestie, które nie mają przyjaznych zamiarów… Gracze poszukują przedmiotów, które mogą im pomóc w walce z przeciwnikami, eksplorują pixelowy świat i próbują, jakżeby inaczej, ocalić świat. Gra dostępna jest na PC, PS 4, XboX One oraz Nintendo Switch.

Disco Elysium

Premiera gry stworzonej i wyprodukowanej przez studio ZA/UM miała miejsce jesienią 2019 roku. Disco Elysium natychmiast zdobyło świetne recenzje wśród użytkowników pecetów (konsolowcy muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość). Twórcy gry przenoszą nas do fikcyjnego miasta, które dziesiątki lat wcześniej było świadkiem okrutnej wojny. Wcielamy się w postać detektywa, który stracił pamięć i ma problemy z używkami. Próbuje jednocześnie rozwikłać dwie zagadki: brutalnego morderstwa oraz własnej przeszłości. To, co zachwyca już na samym początku to doskonała oprawa graficzna oraz przejmująca muzyka.

Iron Danger

To gra RPG wypuszczona przez studio Action Squad. Podobnie jak Disco Elysium, póki co jest dostępna wyłącznie na PC. Wersji na PS4 oraz Xbox One możemy spodziewać się w niedalekiej przyszłości. Inspiracją dla twórców tego tytułu były skandynawskie mity oraz stylistyka steampunkowa. Gracze wcielają się w postać kobiety o imieniu Kipuna. Wraz z bohaterką odkrywamy w sobie nadprzyrodzone moce i robimy wszystko, żeby ocalić świat. W międzyczasie eksplorujemy kolejne miejsca, rozwiązujemy zagadki, unikamy pułapek i walczymy ze wszystkimi, którzy nie życzą nam zbyt dobrze…

Jeżeli szukasz gier RPG, to koniecznie zapoznaj się z encyklopedią gier serwisu Gram.pl, która jest dostępna na stronie https://www.gram.pl/encyklopedia-gier/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here