Współczesne gry na PC czy konsole zachwycają dopracowaną grafiką i ciekawą fabułą, dostarczają przy tym wielu godzin pasjonującej zabawy. Jednak w tym wpisie chcemy Ci przedstawić zupełnie nową jakość rozrywki – gry VR, czyli trójwymiarowe kreacje w standardzie 360°. Dzięki takiej aplikacji poczujesz się jak główny bohater w samym centrum wydarzeń. Zewsząd będą Cię otaczać elementy wirtualnej rzeczywistości, a postać podąży za Twoim wzrokiem.

Co ważne, proste trójwymiarowe aplikacje nie wymagają ani drogich okularów i kontrolerów, ani nawet konsoli czy komputera. Są dostępne za darmo, wymagają jedynie specjalnych gogli i smartfona z funkcjami żyroskopu i akcelerometru. Co prawda nie mają powalającej grafiki i nie zapewniają wielogodzinnej rozgrywki, jednak gwarantują duże emocje. Jak działają gry do okularów 3D i jakie tytuły warto sprawdzić?

Jak grać w gry VR na telefonie?

Aby uczestniczyć w rozgrywce musisz posiadać okulary 3D, w opcji ekonomicznej wystarczą Ci kartonowe Google Cardboard wyposażone w magnes neodymowy do sterowania w grze.

Jeśli wolisz coś trwalszego i bardziej zaawansowanego, możesz kupić urządzenie w obudowie z tworzywa sztucznego, wyposażone w kontroler do sterowania i dodatkowe przyciski. To znacznie droższy wydatek rzędu 100-400 zł, jednak takie gogle VR są znacznie wygodniejsze w użyciu i zapewniają nieco lepszą jakość rozrywki. Przy zakupie zwróć jednak uwagę, czy urządzenie będzie kompatybilne z Twoim smartfonem.

Gry do gogli VR – wymagania

Teraz smartfon to Twoja konsola i to od jego parametrów zależy płynne odtwarzanie trójwymiarowej aplikacji. Gry do okularów 3D potrzebują minimum 2GB pamięci RAM i wysokiej rozdzielczości wyświetlacza w wersji przynajmniej Full HD. Telefon musi również być wyposażony w żyroskop i akcelerometr – te czujniki są niezbędne do poruszania się w perspektywie 360°. Jeśli posiadasz już odpowiedni sprzęt, pozostaje Ci jedynie wyszukać darmowe gry VR, np. w Google Play (Android) lub App Store (iOS).

Przegląd ciekawych gier na okulary 3D

Ogólnodostępne gry to w zasadzie nieskomplikowane aplikacje trwające zaledwie kilka minut. Jednak trójwymiarowa rozgrywka ma przede wszystkim wywołać emocje i zapewnić niecodzienne doznania, dlatego nikt tu nie wymaga skomplikowanej fabuły. W takim razie w co warto zagrać? Jeśli lubisz zagadki, polecamy Ci gry logiczne typu escape room, np. Lost in the Kismet – VR Escape, Haunted Rooms Escape VR czy VR Dungeon Maze Escape.

Wolisz coś bardziej dynamicznego? W takim razie wypróbuj strzelankę z zombiakami Battle Z VR albo kosmiczną bitwę Deep Space Battle VR. Spragnieni wrażeń mogą sięgnąć po symulację prosto z dna morza VR Abyss: Sharks & Sea Worlds albo futurystyczne wyścigi VR Tunnel Race Free. Miłośnicy gier fabularnych powinni zainstalować Egypt Chamber VR, VR Fantasy oraz Jurassic VR. Rodzicom polecamy aplikacje edukacyjne i gry do okularów 3D dla dzieci, m.in. LamperVR, StarTracker VR – Mobile Sky Map, Baobab VR czy InCell VR.

[Głosów:17    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here