Jak ograniczyć koszty pracy drukarki atramentowej

Drukarka domowa to uniwersalne narzędzie, które sprawdzi się zarówno w niewielkim biurze, jak i w prywatnym domu. Pomoże w uporządkowaniu rachunków i dokumentów, pozwoli na wydrukowanie przepisu kulinarnego i zdjęć z wakacji. Zakup warto jednak przemyśleć, by nie wpaść w pułapkę kosztów.

Jak wybrać drukarkę?

Sklepowe półki uginają się pod ciężarem różnorodnych modeli atramentówek. Znajdziemy tu zarówno propozycje firm specjalizujących się w wytwarzaniu urządzeń drukujących, jak i producentów, dla których drukarki stanowią tylko jeden z rodzajów działalności. Najczęściej spotkamy atramentówki obsługujące format A4, do nieco bardziej specjalistycznych zastosowań nabyć możemy większe urządzenia drukujące w rozmiarze A3. Każde z nich obsłuży też zadruk etykiet, kopert i zdjęć. Producenci walczą o klienta, oferując szereg dodatkowych udogodnień, takich jak bezpośredni wydruk z kart pamięci, czy też łączność bezprzewodowa. Przede wszystkim jednak walka odbywa się na poziomie cenowym – urządzenia stają się coraz tańsze.

Możliwość taniego zakupu drukarki to bardzo dobra wiadomość dla potencjalnego klienta. Kryje się tu jednak pewna pułapka. Jednorazowy wydatek w sklepie to przecież tylko początek kosztów. Niejeden użytkownik przeżył gorzkie rozczarowanie, kiedy okazywało się, że kupno nowych tuszy oznacza poważny wydatek, nierzadko stanowiący istotną część kwoty poświęconej na samo urządzenie. Praktyka sprzedaży tanich urządzeń, a następnie maksymalizacji zysków dzięki wysokim cenom materiałów eksploatacyjnych jest charakterystyczna nie tylko do producentów drukarek. Czy zatem istnieje efektywny sposób na poczynienie oszczędności, przy jednoczesnym zachowaniu satysfakcjonującej jakości wydruków? Oszczędzanie trzeba zacząć jeszcze przed zakupem. Lektura specyfikacji technicznej pozwoli na zdobycie informacji o wydajności urządzenia, rodzajach tuszu i jego zużyciu.

Jak tanio drukować?

Warto zapoznać się z możliwościami oferowanymi przez drukarkę. Panel sterowania zazwyczaj zawiera rozbudowane opcje konfiguracyjne, jednak po przebrnięciu przez nie okaże się, że w szybki i intuicyjny sposób możemy dostosować tryb pracy urządzenia do charakteru wydruku. Codzienna lista zakupów nie musi być przecież drukowana w najwyższej jakości. Tryb draft pozwoli na znaczne zaoszczędzenie tuszu, skróci też czas reprodukcji dokumentu. Ta metoda sprawdzi się przy wszystkich rodzajach dokumentów, które nie wymagają idealnej precyzji odwzorowania. Jednak nawet stałe korzystanie z trybu oszczędnego, kiedyś doprowadzi do opróżnienia pojemników z tuszem. W takim wypadku warto rozważyć skorzystanie z zamienników. Alternatywne w stosunku do oryginałów tusze do drukarek oferują wysoką jakość wydruków przy zachowaniu zdecydowanie bardziej rozsądnego poziomu kosztów. Często w parze z atrakcyjnymi cenami idą również większe pojemności zasobników, co z kolei wpływa na wydłużenie czasu pracy między wymianami.

Czy do każdej drukarki atramentowej można stosować zamienniki? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy na stronie internetowej firmy Świat Drukarek. Jest to sprawdzony dystrybutor specjalizujący się w sprzedaży materiałów eksploatacyjnych do urządzeń drukujących. Obok profesjonalnych rozwiązań dedykowanych do  takich urządzeń jak drukarki wielkoformatowe, czy wysokowydajne drukarki laserowe, znajdziemy również propozycje dla urządzeń domowych. Bogata oferta pozwoli każdemu użytkownikowi drukarki na uzyskanie znaczących oszczędności – to najprostszy sposób na tanie wydruki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here