Jak wybrać kamery IP do domu i firmy?

0
872

Sieciowe kamery monitoringu wizyjnego stanowią istotny element współczesnych instalacji zdalnego dozoru mienia. W dzisiejszym artykule odpowiadamy na pytanie, jak wybrać kamery IP do domu i firmy. Przedstawimy ich zalety i najważniejsze parametry. Zapraszamy do lektury!

Co to są i jak działają kamery IP?

Nowoczesne kamery IP to urządzenia służące do bezpośredniego rejestrowania obrazu i transmisji sygnału video z użyciem sieci komputerowej i protokołu TCP/IP. Dużą zaletą sprzętu jest możliwość zasilania z użyciem technologii PoE – przy pomocy skrętki UTP, bez konieczności prowadzenia dodatkowego okablowania. Rozwiązania typu IP Camera są obecnie integrowane ze starszymi instalacjami telewizji przemysłowej CCTV albo je zastępują. Systemy monitoringu mogą być również połączone z infrastrukturą przeciwpożarową, smart home czy kontroli dostępu.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kamery IP do monitoringu?

Profesjonalne instalacje do monitorowania domów i obiektów użytkowych muszą spełniać szereg wymagań, zależnie od lokalizacji oraz rodzaju budynku. Na co zwrócić uwagę, wybierając kamery IP do monitoringu?

  • Przetwornik obrazu – zdecydowanie warto wybrać urządzenie IP Camera wyposażone w matrycę w technologii CMOS o rozdzielczości minimum 2 Mpx (im wyższa, tym bardziej szczegółowy jest obraz).
  • Zasilanie – większość produktów dostępnych na rynku jest kompatybilna z PoE (tzw. Power over Ethernet), czyli technologią pozwalającą na jednoczesne zasilanie oraz transmisję sygnału przy użyciu jednego przewodu UTP.
  • Emiter podczerwieni – jeżeli planujemy montaż kamery IP do monitoringu w godzinach nocnych lub słabych warunkach oświetleniowych, to musimy pamiętać o obecności oświetlacza IR o odpowiednim zasięgu.
  • Komunikacja Wi-Fi – na rynku są dostępne modele wyposażone w moduły kart sieci bezprzewodowej WLAN. Obecność tych komponentów umożliwia podłączenie sprzętu tam, gdzie nie ma możliwości wpięcia go do sieci komputerowej LAN.
  • Obudowa – urządzenia przeznaczone do montażu na zewnątrz budynków są narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, dlatego należy wybrać model z obudową o klasie szczelności IP66 lub IP67.

Współczesne kamery IP są ponadto wyposażone w szereg innowacyjnych technologii. Wśród nich warto wspomnieć o inteligentnej analizie obrazu. Jeżeli szukamy bezkompromisowych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa, to spełnią one nasze oczekiwania.

Jakie są zalety nowoczesnych kamer typu IP Camera?

Urządzenia do budowy systemów monitoringu wizyjnego stosowane w dzisiejszych instalacjach zdalnego nadzoru cechują się wieloma pozytywnymi cechami użytkowymi. Jakie są zalety nowoczesnych kamer typu IP Camera?

  • Brak konieczności prowadzenia dodatkowego okablowania zasilającego, dzięki obsłudze technologii PoE. Standard pozwala na zasilanie urządzeń przy pomocy interfejsu RJ45.
  • Możliwość autonomicznej pracy sprzętu, bez podłączenia do sieci komputerowej, którą zawdzięczamy wbudowanemu gniazdu SD do zapisu obrazu na karcie pamięci.
  • Dostęp do podglądu oraz archiwalnych nagrań poprzez przeglądarkę internetową, oprogramowanie komputerowe i specjalnie przygotowane aplikacje mobilne.
  • Szeroki wybór modeli wyposażonych w obiektywy stałoogniskowe, jak i zmiennoogniskowe oraz szerokokątne typu Fisheye.
  • Lepsza jakość obrazu, dzięki zastosowaniu technologii WDR (zapewniającej szeroki zakres dynamiki naświetlenia) oraz DNR (redukującej szumy poprzez specjalne algorytmy).

Szereg wymiernych korzyści sprawia, że kamery IP znajdują zastosowanie w wielu miejscach. Monitoring tego rodzaju jest z powodzeniem stosowany w firmach, domach jednorodzinnych oraz na terenie obiektów przemysłowych i użytkowych.

Wybierz niezawodne kamery IP do monitoringu domu i firmy!

Funkcjonalne i łatwe we wdrożeniu systemy zdalnego nadzoru wizyjnego są chętnie stosowane zarówno przez właścicieli domów, jak i przedsiębiorców. Jeżeli szukasz sprawdzonych rozwiązań w tym zakresie, to wybierz niezawodne kamery IP do monitoringu i firmy dostępne w bogatym asortymencie sklepu internetowego EC System. Doświadczeni konsultanci pomogą Ci w doborze komponentów instalacji dopasowanych do Twoich indywidualnych potrzeb.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here