Prezent dla dziecka

Dzieci uwielbiają dostawać prezenty! Z niecierpliwością oczekują ważnych dla nich dat w ciągu roku i zastanawiają się, co przygotowali im rodzice lub dziadkowie. Zakup podarunku dla najmłodszych w dzisiejszych czasach nie stanowi żadnego wyzwania – sklepy z zabawkami uginają się pod towarem kolorowych gadżetów. Nieco trudniejszym zadaniem jest jednak wybór odpowiedniego podarunku – takiego, który nie znudzi się dziecku po kilku dniach i będzie pozytywnie wpływał na jego rozwój. Czym się kierować przy wyborze podarunku? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Prezenty dla małego dziecka

Podarunek dla dziecka musi być przede wszystkim dopasowany do jego wieku – nie ma sensu wręczać rocznemu maluchowi rowerka czy hulajnogi, jeżeli będzie musiał poczekać kilka lat, zanim zacznie go używać. Co więc przypadnie do gustu kilkuletniemu dziecka? Na przykład kolorowe klocki – to prezent, który zajmie pociechę na kilka dobrych godzin, a ponadto będzie miał pozytywny wpływ na jego rozwój. Dlaczego można tak powiedzieć? Ponieważ maluch w trakcie takiej zabawy rozwija swoją koordynacje wzrokowo-ruchową oraz usprawnia wiele procesów poznawczych – między innymi pamięć, spostrzegawczość czy umiejętność kontroli. Co więcej, naukowcy zauważają, że układanie klocków w dzieciństwie pozytywnie wpływa na umiejętność konstruowania i planowania oraz wyobraźnię przestrzenną. Na rynku istnieje mnóstwo ich rodzajów – na przykład drewniane czy plastikowe. Najczęściej można je kupić maluchom, które ukończyły 2 lata.

Prezent dla nieco starszego dziecka

Zastanawiasz się, jaki prezent wręczyć dziecku, które ukończyło 10 – 11 lat? Być może chciałbyś podarować mu telefon, ale masz wątpliwości, czy to będzie to najlepsze rozwiązanie? Żyjemy w świecie, w którym dominuje technologia, dlatego prędzej czy później i tak każdemu dziecku będzie niezbędny smartfon – na przykład, kiedy zacznie chodzić do szkoły. Dzięki niemu rodzice będą mogli cały czas mieć kontakt z dzieckiem. Niekoniecznie należy kupować od razu supernowoczesny model – wystarczy Samsung Galaxy S8 używany, który jest niedrogi, a przy tym funkcjonalny. Wystarczy wyposażyć go w kolorowe etui, a dziecku z pewnością przypadnie do gustu. Zanim jednak rodzice podarują dzieciom tak wyjątkowy prezent, powinni poświęcić chwilę, aby wytłumaczyć pociechom, jakie zagrożenia wiąże się z jego użytkowaniem. Małe dzieci często jeszcze nie potrafią ocenić co jest dobre, a co złe, a nowoczesny smartfon daje im dostęp praktycznie do wszystkiego, co ma do zaoferowania Internet. Rodzice mogą też zadbać o specjalne aplikacje na hasło, które uniemożliwiają otwarcie niektórych materiałów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here