Te słuchawki to hit ostatnich lat

Dziś wybór słuchawek w sklepach jest ogromny. Każdy z nas może kupić urządzenie, które jest dla niego odpowiednie pod względem jakości dźwięku i wyglądu. Przy wyborze tych urządzeń najważniejsze jest zwrócenie uwagi na rodzaj słuchawek, aby zapewniały wysokiej jakości dźwięk i były wygodne w noszeniu.

Słuchawki douszne: zalety

Jedną z najwygodniejszych opcji są słuchawki douszne. Są wstawiane bezpośrednio do kanału słuchowego. Mają niewielkie rozmiary, kompaktowe, dzięki czemu dobrze mieszczą się nawet w małej kieszeni. Doskonale nadaje się do użytku na zewnątrz. Urządzenia są proste, niepozorne, wygodne – nie psują fryzury, nie kolidują z nakryciem głowy. Ich zaletą jest niska cena, a jakość dźwięku jest często porównywalna z innymi typami słuchawek. Słuchawki douszne – są ciasno włożone głęboko w ucho, gumowe, silikonowe końcówki służą jako dobra izolacja od hałasu. Zapewniają dobrą izolację akustyczną, nie przepuszczają hałasu bocznego.

Słuchawki HAMA: jakie wybrać?

Dziś prawie każdy ma słuchawki – ktoś słucha w nich muzyki, ogląda filmy czy sztuki, ktoś ich potrzebuje do pracy lub sportu. Każdy rodzaj słuchawek nadaje się do swojego celu: aby wybrać odpowiedni model, należy określić cel, w jakim będziemy używać słuchawek. Jednymi z najlepszymi, dostępnymi na rynku są obecnie słuchawki HAMA. Wśród nich możemy wyróżnić słuchawki przewodowe i bezprzewodowe. Słuchawki przewodowe to klasyka. Są dość wygodne i mają dobrą jakość dźwięku. Ponieważ są na przewodach, trudniej je zgubić niż bezprzewodowe. Wadą takich modeli jest to, że przewód może nam przeszkadzać w codziennym użytkowaniu. Są jednak też słuchawki trwalsze – z płaskim przewodem i złączem w kształcie litery L. Zobacz dostępne modele na https://hamamobile.pl/sluchawki

Dla osób aktywnych odpowiednie są modele bez przewodów – słuchawki można włożyć do ucha, nie będą przeszkadzać. Takie akcesoria są często wyposażone w odtwarzacz i kartę pamięci. Dzięki temu nie możesz zapełnić pamięci telefonu muzyką. Wiele bezprzewodowych słuchawek dousznych umożliwia odbieranie połączeń za pomocą czujnika — nie musisz wyciągać telefonu. Z minusów – słuchawki są droższe niż przewodowe.

Pod względem akustyki słuchawki są typu otwartego i zamkniętego. Możesz określić typ po kubku: otwarte mają otwory przewodzące dźwięk. Zaletą typu otwartego jest to, że słuchawki brzmią bardziej naturalnie, nie obciążają ucha i pozwalają usłyszeć wszystko, co dzieje się wokół. W zamkniętych słuchawkach mocniejszy bas, nie słychać obcych szumów.

Jeśli nie chcesz słyszeć żadnych dźwięków z zewnątrz, powinieneś przyjrzeć się słuchawkom z aktywną lub pasywną redukcją szumów. Aktywna metoda jest w słuchawkach typu otwartego. Dzięki tej metodzie ukryty mikrofon wyłapuje szumy tła, zamienia je na sygnały elektryczne, przetwarza je, nakłada niepożądane wibracje akustyczne i uzyskuje czysty dźwięk. Wadą takiego systemu jest to, że przy aktywnej redukcji szumów dźwięk nie jest tak wysokiej jakości. Metoda pasywna może być w słuchawkach otwartych i zamkniętych. Dzięki tej metodzie hałas w tle jest redukowany dzięki konstrukcji dodatkowych kubków.

Słuchawki można ulokować nad okolicą ciemieniową głowy – w takim przypadku słuchawki powinny mieć opaskę na głowę. Aby bezpiecznie zamocować słuchawki, muszą one ściśle przylegać do głowy. Innym sposobem jest przymocowanie słuchawek z tyłu głowy. Ponieważ główny ładunek będzie spoczywał na uszach, powinieneś wybrać w tym przypadku modele o mniejszej wadze. Możesz również umieścić słuchawki na uszach za pomocą klipsa lub zausznika. W tym przypadku ważny jest również rozmiar i waga, ponieważ słuchawki będą opierać się na małżowinach usznych. Mniejsze urządzenia można zabezpieczyć w uszach za pomocą silikonowych zatyczek do uszu lub piankowych nauszników. Takie słuchawki są wygodniejsze: nie wypadają z ucha i nie przeszkadzają, można w nich słuchać muzyki w dowolnej pozycji.

Kształt słuchawek decyduje o tym, jak będą leżeć w uchu oraz jak czysty i głęboki będzie dźwięk. Wkładki douszne całkowicie wypełniają małżowinę uszną, ale można je ustawić jedynie niezbyt głęboko. Jednak ze względu na kształt taki model nie jest odpowiedni dla każdej osoby. Dodatkowo w takich słuchawkach słychać co się dzieje dookoła. Dla melomanów to znaczący minus, dla tych, którzy chcą usłyszeć, co dzieje się na ulicy, wręcz przeciwnie, plus.

Słuchawki próżniowe nazywane są również wtyczkami. Wyposażone są w miękkie silikonowe końcówki, które można włożyć głęboko do ucha, dzięki czemu izolacja akustyczna będzie tu zdecydowanie lepsza. Jakość dźwięku w takich słuchawkach jest znacznie wyższa – nie słychać w nich zewnętrznych szumów, muzyka brzmi dość czysto. Często jednak słuchanie głośnej muzyki w  takich słuchawkach jest niezdrowe – mogą one spowodować pogorszenie się słuchu.

Słuchawki nauszne można przymocować do ucha, tyłu głowy lub pałąka. Takie słuchawki są bardziej odpowiednie dla graczy. Mogą oni w pełni zanurzyć się w atmosferze tego, co dzieje się na ekranie. Słuchawki nauszne nadają się również dla osób aktywnych – urządzenie dobrze przylega do uszu, dzięki czemu nie spada z głowy i daje przyjemny, miękki dźwięk.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here