Jak wybrać słuchawki bezprzewodowe

Słuchawki bezprzewodowe są bardzo wygodną alternatywą dla tradycyjnej wersji z kablem. Nic dziwnego, że coraz więcej osób po nie sięga. Ich główną zaletą jest fakt, że nie trzeba martwić się o zwisający przewód, co jest bardzo ważne zwłaszcza podczas treningu albo jazdy na rowerze. Na rynku dostępna jest bogata oferta modeli, co warto wziąć pod uwagę przy wyborze?

Wielkość słuchawek ma znaczenie

Pierwszym aspektem, który warto sprawdzić, jest wielkość modelu. Wyróżnia się kilka typów słuchawek, właśnie ze względu na gabaryty:

  • Wokółuszne – konstrukcja charakteryzuje się dużymi kopułami otaczającymi ucho. Dzięki nim, wiele dźwięków z otoczenia jest tłumionych. Gwarantują wysoką jakość dźwięku.
  • Nauszne – są znacznie mniejsze niż wokółuszne. Można je składać i schować do torby podczas podróży. Konstrukcja bywa uciążliwa dla uszu podczas długiego użytkowania.
  • Douszne – nakłada się je na ucho, ale nie bezpośrednio do kanału słuchowego. Nie gwarantują zbyt dobrego wygłuszenia, dobrze sprawdzą się, gdy musimy kontrolować, co dzieje się na zewnątrz. Nadają się podczas jazdy rowerem, ale nie podczas treningu siłowego czy fitness, bo łatwo wypadają z ucha.
  • Dokanałowe – konstrukcję umieszcza się bezpośrednio w kanale słuchowym. Posiadają bardzo dobre wyciszenie i gwarantują doskonałe brzmienie.

Modele zamknięte, otwarte czy półotwarte?

Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę jest przetwornik. Słuchawki bluetooth bezprzewodowe mogą mieć go w różnych miejscach.

  • Modele otwarte – przewodnik ulokowany jest w komorze akustycznej. Słuchawki są wygodne, zapewniona jest wysoka jakość dźwięku i dopływ powietrza do ucha. W konstrukcji brakuje jednak izolacji od otoczenia, dźwięk będzie zagłuszony przez bodźce z zewnątrz.
  • Modele zamknięte – nauszniki nie mają otworów. Słuchawki gwarantują wysoką jakość dźwięku i całkowicie wygłuszają odgłosy z otoczenia. Długie korzystanie z takiego modelu może być uciążliwe, bo uszy zaczynają się pocić.
  • Modele półotwarte – część dźwięku trafia na zewnątrz, a część do kanału słuchowego. Otwory znajdują się w budowie. Wyciszenie otoczenia jest satysfakcjonujące dla użytkownika, a model nosi się komfortowo nawet przez dłuższy czas.

Więcej informacji  na ten temat na https://www.skleptonsil.pl/

Co jeszcze warto sprawdzić?

Dobrze jest sprawdzić szerokość pasma przenoszenia, modele z szerokim pasmem są lepsze. Warto również upewnić się, że słuchawki posiadają mikrofon. Większość konstrukcji bezprzewodowych go posiada, bo obecnie jest to bardzo istotny element słuchawek. Dzięki niemu, można rozmawiać z bliskimi bez wyciągania telefonu albo komunikować się ze współpracownikami podczas wideo konferencji. Wygodnie, jeśli model można złożyć, ułatwia to transportowanie słuchawek w torebce albo w plecaku. Konstrukcja z pałąkiem powinna być regulowana, by dobrze dopasowywać się do użytkownika. Warto sprawdzić, czy model posiada aktywną redukcję szumów, jest to przydatne zwłaszcza podczas słuchania muzyki w zatłoczonym miejscu. Oczywiście, zwróć również uwagę na designe, słuchawki powinny pasować do twojej osobowości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here