Żeby wsiąknąć w świat technologii 3D nie musisz inwestować w drogi telewizor ani kupować biletu do kina na specjalny seans. Wystarczą Ci kartonowe gogle za 10 zł i smartfon, który z pewnością i tak już posiadasz. Filmy, gry i materiały edukacyjno-rozrywkowe wyprodukowane w standardzie VR dostarczą Ci niezwykłych doznań i silnych emocji. Jesteś na to gotowy, ale nie wiesz jak zacząć? Pomoże Ci w tym aplikacja do okularów 3D dostępna dla urządzeń z Androidem i iOS.

Gogle Cardboard – pierwszy krok w wirtualnej rzeczywistości

Samo oprogramowanie nie zapewni Ci efektu trójwymiarowości, najpierw musisz nabyć specjalne okulary. Choć z reguły nowoczesne technologie nie należą do najtańszych, gogle Cardboard są chlubnym wyjątkiem – kosztują w granicach 10-20 zł. To zestaw do samodzielnego składania wyprodukowany… ze zwykłego kartonu, który znasz z opakowań i pudełek.

Po złożeniu układanki otrzymasz prymitywne gogle wyposażone w soczewki powiększające umożliwiające oglądanie aplikacji w technologii 3D. W zestawie znajdziesz również opaskę na gumce do zamocowania okularów na głowie oraz magnesy, które umożliwiają sterowanie, np. w grach VR.

Mimo banalnie prostej budowy gogle znakomicie „odcinają” użytkownika od bodźców ze świata realnego i pozwalają śledzić sferyczne obrazy w 360°. Do zmiany perspektywy będzie potrzebna Ci także aplikacja do okularów 3D, którą możesz pobrać ze sklepu Google Play lub AppStore.

Aplikacja Google Cardboard – dlaczego warto ją zainstalować?

Oficjalna aplikacja na urządzenia mobilne Google Cardboard przystosowuje smartfon do wyświetlania materiałów 3D i współpracy z kartonowymi goglami. Konfiguracja polega na zeskanowaniu kodu QR na okularach i zatwierdzeniu dostępu do pamięci telefonu. Dzięki aplikacji dowiesz się, jak optymalnie korzystać z technologii VR i jakie funkcje masz do dyspozycji. Początkujący użytkownicy będą mogli obejrzeć kilka prezentacji edukacyjnych, ale oprogramowanie ułatwia wyszukiwanie nowych filmów, gier i prezentacji VR. Aplikacja do okularów 3D udostępnia listę materiałów na YouTube wyświetlanych w trybie 360°, dzięki czemu nie musisz tracić czasu na szukanie ciekawych klipów.

Jak oglądać filmy VR na smartfonie?

Zanim na dobre wsiąkniesz w wirtualną rzeczywistość, uruchom prezentację zainstalowaną w aplikacji Google Cardboard.  Następnie włóż telefon do gogli tak, aby oko kamery wystawało z otworu w przedniej części kartonowej obudowy. Załóż okulary na nos i… zacznij się rozglądać – popatrz w dół, w górę, w lewo i prawo. Obraz będzie podążać za ruchami głowy i zyskasz wrażenie, że znajdujesz się w centrum wydarzeń. Aplikacja do okularów 3D umożliwia również interakcje za pomocą magnesu umieszczonego z boku kartonika, który działa jak przycisk w myszce.

Prezentacje w Google Cardboard to dobry wstęp do świata 3D, jednak wkrótce zapragniesz większych wrażeń. Oprócz filmików na You Tube zachęcamy do pobierania gier, materiałów naukowych, aplikacji sportowych, szkoleń czy technik terapeutycznych w technologii VR.

[Głosów:12    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here