Od kilku lat e-sport rozwija się bardzo dynamiczne, a w ślad za rosnącą liczbą zaawansowanych graczy podążają producenci oferujący sprzęt gamingowy. W przypadku strzelanek (ale również dynamicznych strategii w czasie rzeczywistym) niezbędnym elementem wyposażenia jest myszka dla graczy – do 100 zł można znaleźć już całkiem udane modele. Po specjalnego „gryzonia” powinien sięgnąć każdy, kto chce poprawić swoje wyniki. Zwykłe myszki komputerowe radzą sobie w dynamicznej rozgrywce znacznie słabiej i mogą znacząco wpłynąć na statystyki.

Na co zwracać uwagę przeglądając myszki dla graczy do 100 zł?

Odpowiednia czułość i rozdzielczość

Kupowanie myszki gamingowej ma sens, ponieważ sprzęt tego rodzaju pozwala na pozbycie się takich zjawisk jak jittering i umożliwia osiągnięcie niskiego LOD. Aby było to możliwe, niezbędny jest sprzęt z odpowiednim sensorem. Profesjonalni gracze najczęściej sięgają po myszki z sensorem optycznym (choć teoretycznie to laserowe „gryzonie” są dokładniejsze). Podczas zakupu należy zwrócić uwagę na to, by sensor miał szeroki zakres czułości. Jeżeli DPI sięga wartości 2000 to jest to wartość zdecydowanie wystarczająca – taka mysz sprawdzi się w profesjonalnym graniu w shootery. Wiele myszek wyposażonych jest również w wygodny przełącznik DPI, dzięki czemu można szybko zmienić czułość za pomocą jednego przycisku.

Pamiętaj, że nie ma sensu szukać na siłę myszek o jak najwyższym DPI. Wielu profesjonalnych graczy gra w zakresie 400-800 DPI i praktycznie żaden zawodowiec nie przekracza wartości 2000 DPI.

Dobrze natomiast, by Twoja myszka dla graczy do 100 zł miała płynną regulację czułości – pozwoli to na dokładniejsze dostosowanie jej parametrów do typu rozgrywki oraz ustawień ekranu.

Wygoda trzymania myszki

Oprócz czułości sensora, kluczowe znaczenie ma to, jak myszka leży w dłoni. Aby dobrać odpowiedni kontroler musisz ustalić, jaki typ chwytu wykorzystujesz: claw grip, palm grip czy fingertip grip. Pierwszy z nich to chwyt dłonią ułożoną jak „szpony” i najlepiej sprawdzą się tu proste myszki o średniej długości z podniesionym tyłem. Palm grip oznacza położenie całej dłoni na myszce i w tym wypadku warto postawić na profilowane myszki gamingowe (tzw. ergonomiczne). Fingertip grip to coś pomiędzy dwoma pierwszymi układami. Graczom wykorzystującym ten chwyt najlepiej służą niewielkie myszki.

Mysz przewodowa czy bezprzewodowa?

Każdy pracownik biurowy powie, że najwygodniejszym rozwiązaniem są myszki bezprzewodowe, natomiast wszyscy gamerzy bez wahania sięgną po kontrolery z kablem. Mysz dla graczy do 100 zł zdecydowanie powinna być przewodowa. Dlaczego połączenie przewodowe lepiej sprawdza się w grach?

Po pierwsze, liczy się czas reakcji. W sportowych rozgrywkach, takich jak turnieje CS:GO niejednokrotnie decydują ułamki sekund. W przypadku myszki bezprzewodowej tracisz te cenne milisekundy praktycznie przy każdym ruchu, co przekłada się na wyniki – wiele jest sytuacji, w których ten czas decyduje o zdobyciu punktu. Ponadto bezprzewodowe gryzonie są mocno obciążane bateriami, co obniża zdolność do szybkiego reagowania.

Niemniej, w sprzedaży znajdziesz również gamingowe myszki bezprzewodowe, jednak ich ceny są dużo wyższe. Jeśli więc interesują Cię myszki dla graczy do 100 zł, zdecydowanie lepiej postawić na wariant „z ogonem”.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here