Ładowarka sieciowa do telefonu

Ładowarka do telefonu – dołączana zwykle do zestawu, gdy kupujemy nowy smartfon, ale i możliwa do samodzielnego zakupu. To akcesorium, które może ulec uszkodzeniu, dlatego dostępność oddzielnie sprzedawanych ładowarek, ratuje nasze urządzenia mobilne. Bez tego ani rusz! Jak jednak wybrać odpowiednią ładowarkę do telefonu i nie tylko?

Najszybciej nie znaczy bezpiecznie

Dziś korzystamy z urządzeń mobilnych z taką częstotliwością, że musimy je ładować praktycznie każdego dnia. Nierzadko mamy potrzebę podładowania baterii w podróży, w pracy, generalnie poza domem. Czas oczekiwania na pełne naładowanie ma zatem duże znaczenie. Logiczny wydaje się być zatem wybór ładowarki sieciowej o najwyższym natężeniu. To dzięki niej jesteśmy w stanie podładować dowolne urządzenie mobilne w krótkim czasie. Niestety, nie oznacza to, że będzie i szybko, i bezpiecznie.

Ładowarki sieciowe dołączane do konkretnych modeli urządzeń, są opracowane w taki sposób, aby ładować możliwie szybko, ale i bezpiecznie. Bez ryzyka przegrzania się baterii lub skracania jej żywotności. To dlatego parametr natężenia jest tak ważny, i niekoniecznie powinien być najwyższy.

Parametry ładowarek

Skoro poruszyliśmy temat parametrów ładowarek sieciowych, musimy wspomnieć nie tylko o natężeniu (wyrażanym w amperach), ale i napięciu (wyrażanym w woltach). Większość ładowarek sieciowych oferuje napięcie wynoszące 5 V, za to natężenie mieszczące się w granicach 1 do nawet 2,1 A. Obydwa parametry warto dostosować do tych, które są zgodne z wymaganiami użytkowanego urządzenia mobilnego. Szeroki wybór takich ładowarek znajdziemy w sklepie AkcesoriaMarket.pl.

Generalnie warto sobie przyswoić tę zasadę, że im wolniejsze ładowanie, tym bezpieczniejsze dla urządzenia i jego baterii. Do tego oczywiście oryginalna ładowarka, której wejście będzie odpowiadało temu, jakie posiada telefon czy tablet.

Po zakończeniu ładowania należy ładowarkę odłączyć od sieci elektrycznej. Nowoczesne modele ładowarek automatycznie przestają pobierać prąd, gdy bateria uzyska poziom 100% naładowania, jednak dla maksymalnego bezpieczeństwa i ograniczenia nawet minimalnego poboru prądu, zaleca się całkowite odłączenie.

Jedna ładowarka do wielu modeli?

Potrzeba ograniczenia ilości gromadzonych elektrośmieci, wymusiła na producentach stworzenie uniwersalnych ładowarek. To zaś oznacza, że najczęściej jedna ładowarka wystarczy, by w pełni przejść przez cykl ładowania różnych urządzeń, nie tylko telefonów. Ponownie jednak zwracamy uwagę na to, że każdy model to inne parametry natężenia i napięcia. Okazjonalne ładowanie z zastosowaniem innej niż przeznaczonej dla danego modelu ładowarki sieciowej, nie wyrządzi szkody urządzeniu i jego baterii. Na co dzień jednak wskazuje się na zasadność stosowania oryginalnych ładowarek producentów, zgodnych z telefonami, do których zostały dołączone.

Jeśli ma być pewnie, bezpiecznie i oszczędnie, stawiajmy tylko na oryginalne ładowarki. Naszym urządzeniom mobilnym na pewno wyjdzie to na dobre!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here