Zastanawiasz się jaki telewizor kupić: LG czy Samsung? Wbrew pozorom sama marka nie daje wystarczająco wiele informacji, by podjąć decyzję. Zarówno LG, jak i Samsung mają do zaoferowania wiele ciekawych modeli. W obu przypadkach możesz też kupić sprzęt, który będzie niedostosowany do Twoich potrzeb.

Wyjątek stanowi najwyższa półka telewizorów. Jeżeli koszty nie mają dla Ciebie znaczenia i chcesz kupić jeden z najlepszych modeli na rynku, powinieneś szukać w ofercie LG. To właśnie ten producent jest liderem w technologii OLED – inne matryce organiczne w dużych telewizorach praktycznie nie istnieją. Tymczasem to właśnie technologia OLED gwarantuje dziś najwyższą jakość obrazu. Szczególnie charakterystyczne jest perfekcyjne odwzorowanie czerni, nieosiągalne dla innych technologii. W połączeniu z rozdzielczością 4K, otrzymujesz niesłychanie szczegółowy i wyrazisty obraz – prawdziwą ucztę dla oczu.

Jaki telewizor kupić: LG czy Samsung? W tym przypadku wniosek jest prosty – szukając najlepszych modeli, należy skupić się na LG. Dobrą wiadomością dla osób, które nie dysponują ogromnym budżetem jest to, że modele tego koreańskiego producenta szybko tanieją. Rok do roku są to obniżki nawet o 50%. Dobrym pomysłem jest więc szukanie wśród najlepszych telewizorów z zeszłego roku. Ich ceny spadają, gdy na rynek trafia nowy model, dlatego warto śledzić kalendarz premier.

Jaka rozdzielczość telewizora?

Większość konsumentów nie celuje jednak w telewizory z najwyższej półki, gdyż zwyczajnie wolą tańszy kompromis pomiędzy ceną a jakością. Oczywiście wysoki poziom emitowanego obrazu zagwarantują również tańsze urządzenia niż topowe telewizory LG OLED 4K.

Jaki telewizor wybrać? LG czy Samsung? A może jeszcze inna marka? Gdy schodzimy z pułapem cenowym na półkę średnią, możliwości wyboru są znacznie większe. Oprócz LG i Samsunga, wiele do powiedzenia ma także Sony, Panasonic i Philips. Sam brand nie powie Ci jednak tak wiele, jak specyfikacja urządzenia.

Podstawowym parametrem każdego wyświetlacza jest rozdzielczość ekranu. To właśnie od niej zależy to, jak wyrazisty jest obraz i z jakiej odległości widać pojedyncze piksele. Aktualnie panuje moda na telewizory UHD, czyli 4K. Takie oznaczenie jest stosowane na opisanie rozdzielczości 3840 × 2160 pikseli. Dla porównania, rozdzielczość Full HD to 1920 × 1080 pikseli. Liczby te określają ilość punktów, jakie telewizor wyświetla w poziomie oraz w pionie. Im jest ich więcej, tym obraz bardziej wyrazisty.

Każdy kinomaniak powie, że wybór telewizora 4K to dziś konieczność. Jeżeli oglądasz dużo filmów i zależy Ci na wysokiej jakości obrazu, najlepiej faktycznie celować w 4K. Nie bez znaczenia jest jednak odległość od telewizora. Aby faktycznie docenić rozdzielczość UHD, trzeba siedzieć stosunkowo blisko ekranu. Nawet przy telewizorach 60”, zalety 4K są w pełni widoczne dopiero wtedy, gdy odbiorca znajduje się nie dalej niż 1,5 metra od urządzenia. Jeśli więc masz zamiar kupić dużo mniejszy telewizor lub będzie on zlokalizowany z dala od kompletu wypoczynkowego, tak wysoka rozdzielczość nie będzie Ci potrzebna.

[Głosów:148    Średnia:2.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here