iPhone 12

Premiera nowego iPhone 12 elektryzuje fanów amerykańskiego potentata elektroniki. Wraz z jego nadejściem pojawia się pytanie o skuteczne zabezpieczenie nowego sprzętu odpowiednim programem antywirusowym. Jaki okaże się najskuteczniejszy?

Czy ochrona produktów Apple jest konieczna?

Znajdą się osoby twierdzące, że nie ma konieczności stosowania systemu zabezpieczającego dla oprogramowania iOS. Spowodowane jest to obecnością zamkniętego środowiska, co jest zupełnym przeciwieństwem dla popularnego Androida.

Jednak nawet w przypadku sprzętu od Apple istnieje ryzyko infekcji. Może się to wydarzyć podczas przeglądania podejrzanych stron internetowych bądź pobierania plików z sieci. Postawienie skutecznej zapory w postaci antywirusa pozwala na spokojne użytkowanie nowego modelu iPhone’a.

Co powinien mieć antywirus na urządzenia iOS?

Ochrona smartfonów czy innych przenośnych narzędzi różni się od zabezpieczania jednostek stacjonarnych, stacji roboczych, czy serwerów. Ma to związek ze specyfiką sprzętu i jego możliwościami. Ich zastosowanie również różni się od siebie, a zagrożenia nie zawsze są jednakowe. Interesującym rozwiązaniem okazuje się antywirus Bitdefender, który można zainstalować w wersji darmowej i płatnej.

Znikomy poziom obciążenia urządzenia

Skuteczny system zabezpieczeń działa na podstawie inteligentnego silnika. Potrafi on realizować zadania w tle niemal niezauważalnie i pozostaje możliwie jak najbardziej neutralny wobec zasobów sprzętowych. Jednocześnie zapewnia odpowiedni poziom ochrony bez angażowania użytkownika w ciągłe dokonywanie akcji.

Inteligentne skanowanie urządzenia

Wobec stale rosnącej liczby metod, jakimi posługują się cyberprzestępcy, oprogramowanie musi działać wszechstronnie. Dlatego powinien przede wszystkim być wyposażony w inteligentny, szybki i dokładny system skanowania plików. Świetnie sprawdza się w tym przypadku funkcja automatycznego monitorowania zasobów przez podjęcie analizy zaraz po zainstalowaniu ochrony.

Optymalizacja sprzętu

Stałe pobieranie i usuwanie aplikacji oraz innych plików pozostawia ślady i zaśmieca urządzenie. Dlatego antywirus powinien być wyposażony w akcesoria czyszczące, które zapewniają maksymalizacje wydajności. Wielu użytkowników oczekuje również obecności zmiennej konfiguracji urządzenia, by móc uzyskać jak największą wydajność podczas konkretnych zastosowań np. gier.

Sandbox, VPN i ochrona WiFi

Sprawdzanie pobieranych plików w wyizolowanej przestrzeni pozwala na zachowanie najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Antywirus posiadający taki dodatek świetnie sprawdzi się w ochronie sprzętów z systemem iOS.

Niezwykle przydatnym dodatkiem jest bezpieczna sieć VPN, która umożliwia korzystanie z pełnych zasobów Internetu w lokalizacjach z ograniczeniami. Do tego należy dodać skanowanie jakości zabezpieczeń dostępnych sieci bezprzewodowych WiFi.

Obecnie antywirus to nie tylko system zabezpieczający, ale również produkt służący do optymalizacji urządzenia. Wybierając właściwe oprogramowanie dla swojego iPhone, warto wziąć pod uwagę powyższe rodzaje zabezpieczeń i dodatkowe funkcje.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMonitory do kamer
Następny artykułJak działają miksery DJ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here