zabezpieczenie dostępu do telefonu

Współczesne telefonu, to już nie tylko i wyłącznie urządzenia służące do komunikacji w postaci połączeń głosowych i SMS-ów.

Obecnie to także baza danych, gromadząca ogromna ilość informacji o ich właścicielu, a także narzędzie pracy, które pozwala na wykonywanie niemal wszystkich obowiązków służbowych od opłacenia faktur poprzez odpisywanie na maile. Dlatego też coraz więcej osób, świadomych zagrożeń, chce chronić swoje telefony, przed dostępem do nich niepowołanych osób. Dziś przedstawiamy 3 sposobów na skuteczne zabezpieczenie telefonu.

Blokady ekranów

Przedstawione trzy metody zabezpieczeń telefonów służą do ochrony ich przed niepowołanymi osobami w przypadku kiedy zostawimy telefon na biurku lub stole i na przykład wyjdziemy do toalety lub też zgubimy urządzenie.

  1. Ustaw kod dostępu. Większość modeli obecnie posiada opcję, którą można znaleźć bez najmniejszego problemu w ustawieniach urządzeniach pozwalająca na ustawienie kodu dostępu w postaci dowolnej liczby, niczym PIN do karty bankomatowej lub wzoru rysowanego na ekranie. Dzięki takiemu zabezpieczeniu tylko po wprowadzeniu odpowiedniej sekwencji telefon odblokuj się, pozwalając w pełni z niego korzystać.
  2. Rozpoznawanie twarzy. Ta opcja jest stosunkowo nową metodą, ale coraz częściej dostępną w urządzeniach mobilnych. jest ona nieco bezpieczniejsza od kodu, ponieważ niweluje ryzyko podejrzenia sekwencji i uzyskania dostępu. Ochrona ta polega na tym, że telefon zostanie odblokowany, tylko i wyłącznie, wtedy kiedy rozpozna on za pomocą przedniej kamery naszą twarz, zeskanowana w trakcie ustawień ochrony.
  3. Daj się znaleźć. Kolejną metodą, która jest niezwykle przydatna, w przypadku zagubienia telefonu, jest ustawienie komunikatu, na ekranie wygaszania. Dzięki możliwości zapisania treści na przykład “ znalazcę telefonu prosi się o kontakt pod numerem 123456789” istnieje duże prawdopodobieństwo, że telefon uda się odzyskać.

Ważną kwestią, jeśli chodzi o użytkowanie współczesnych smartphonów, jest także wykonywanie kopii zapasowej plików, znajdujących się w jego pamięci wewnętrznej. Niezależnie od systemu operacyjnego, istnieje wiele możliwości, na stworzenie wirtualnej kopii bazy danych, która pozwoli odzyskać wszystkie informacje z telefonu nie tylko w przypadku jego zagubienia, ale także a przykład niespodziewanego zepsucia lub uszkodzenia. Więcej informacji na ten temat: https://lenovozone.pl/blog/jak-dziala-rozpoznawanie-twarzy/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here