Z jakich materiałów wykonuje się etui do telefonów?

Etui to jeden z podstawowych sposobów na zabezpieczenie telefonu przed jego przypadkowym uszkodzeniem. W dopasowane do rozmiaru telefonu etui ubiera się zarówno tańsze modele smartfonów, jak i markowy sprzęt z wyższej półki cenowej. Etui do smartfona Samsung Galaxy S8 nie powinno zatem nikogo dziwić. Elegancki pokrowiec jest po prostu najlepszą wymyśloną do tej pory metodą ochrony drogiego sprzętu przed porysowaniem jego obudowy, stłuczeniem ekranu czy uszkodzeniem jednego z wewnętrznych podzespołów.

Podstawowe materiały na pokrowce do telefonów

Jeśli etui Galaxy S8 ma zmniejszyć ryzyko przypadkowego uszkodzenia telefonu, powinno być wykonane z materiału o odpowiedniej wytrzymałości. Do produkcji pokrowców wykorzystuje się współcześnie kilka podstawowych typów materiałów. Najpopularniejsze z nich to termoplastyczny poliuretan (TPU), twarde tworzywo sztuczne powszechnie określane jako plastik oraz skóra ekologiczna. Oczywiście w sprzedaży znaleźć można również pokrowce wykonane z takich materiałów jak: skóra naturalna, metal, karbon – włókno węglowe czy drewno. Są to produkty mniej popularne i zwykle znacznie droższe od standardowych etui wykonanych z wymienionych wcześniej, trzech podstawowych typów materiałów.

Różne rodzaje

Etui z TPU – to jeden z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do produkcji pokrowców na telefony. Dzięki wysokiemu poziomowi elastyczności i dużej wytrzymałości etui z TPU skutecznie wyparły z użycia tradycyjne obudowy gumowe i cieszące się do niedawna największą popularnością etui silikonowe. Wybierając etui z TPU dla telefonu Samsung Galaxy S8, nie jesteśmy skazani na bezbarwny, smuty pokrowiec bez charakteru. Wręcz przeciwnie, tworzywo TPU daje niemal nieograniczone możliwości formowania, dzięki czemu z wykorzystaniem tego materiału powstają jedne z najbardziej designerskich pokrowców dostępnych w tej chwili na rynku.

Etui plastikowe – ze względu na łatwość formowania, tworzywa sztuczne są niezwykle wdzięcznym materiałem w produkcji dopasowanych modeli pokrowców na telefony. Poza tym istnieje możliwość wykonywania kolorowych nadruków na powierzchni plastikowego etui do Galaxy S8 lub do dowolnie innego modelu smartfona, co pozwala na łatwe i tanie spersonalizowanie wyglądu każdego urządzenia.

Etui ze skóry ekologicznej – ze skóry ekologicznej powstają różne modele pokrowców okrywających całość telefonu. Wybierając skórzane etui Galaxy S8, chronimy ekran i obudowę telefonu, nadając urządzeniu niezwykle elegancki charakter. Dobrej jakości skóra ekologiczna jest trwała i można barwić ją na wiele kolorów, dzięki czemu pokrowce tego typu cieszą się sporą popularnością wśród wielu różnych grup odbiorców.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here