Dlaczego używać szkła hartowanego?

W dobie globalizacji i coraz szybszego postępu technologicznego, istotne jest, aby zadbać o urządzenia, którymi posługujemy się na co dzień. Do takowych należą z pewnością telefony komórkowe, które zaleca się zaopatrzyć w odpowiednie zabezpieczenia. Z pewnością szkło hartowane pozwoli, aby ulepszyć swoje urządzenie. Smartfon służy nam bowiem nie tylko do dzwonienia, ale i słuchania muzyki, oglądania filmów, grania w gry, czy korzystania z innych aplikacji. Wiele osób dba również o to, aby artykuły, w które inwestują były najwyższej jakości. Sporą rolę odgrywa tutaj marka, dlatego np. jeśli posiadasz model telefony marki Samsung, warto zainwestować w szkło hartowane od tego samego producenta. Gwarantuje ono bowiem większą odporność na uszkodzenia mechaniczne, np. podczas upadków z wysokości, a także mimowolne zarysowania. Przy zakupie warto również zwrócić uwagę na trwałość materiału.

Twardość materiału

Samsung szkło hartowane powinno mieć odpowiedni stopień twardości, dzięki któremu użytkownik będzie wiedział, że w niepożądanych sytuacjach nie będzie podatny na uszkodzenia. Poziomy twardości wyznacza się m.in. przez możliwość zarysowania telefonu paznokciem – takie szkło hartowane Samsunga jest najmniej trwałe. Kolejny stopień to możliwość zarysowania przy pomocy miedzianego drutu, następnie przy użyciu noża, narzędzi ze stali, szkła, aż w końcu ostrze diamentowe i sam diament. Twardość mierzy się poziomami od 1 – 10. Wiele zależy więc od tego, co dany użytkownik z sobą przenosi. Jeśli w torbie znajdują się luzem, np. klucze, długopisy, czy inne ostre przedmioty, to telefon może być narażony na uszkodzenia. Szkło hartowane marki Samsung jest trwalsze niż zwykłe szkło. Jest to bardziej praktyczne rozwiązanie niż folia, która również jest powszechnie używana.

Inne detale

Przy wyborze szkła hartowanego Samsung warto zapoznać się z jego techniką nakładania na telefon. Trzeba wykonać kilka istotnych czynności. Najpierw należy dokładnie oczyścić powierzchnię zewnętrzną, np. ścierkami ze specjalnych tkanin przeznaczonych do polerowania szkła, mogą przydać się w tym zakresie ścierki do okularów. Materiał powinno się trzymać w otwartej dłoni. Odklejona musi zostać folia zabezpieczająca np. za pomocą specjalnego paska. Wtedy można już przykleić Samsung szkło hartowane w ten sposób, aby nie obsunęły się na przyciski. Po ułożeniu na ekranie trzeba je docisnąć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here