android
fot: pixabay.com

Dzisiejsze telefony, z których korzystamy, bardziej przypominają przenosne komputery w wersji mini. Możemy na nich wykonać większość podstawowych operacji dostępnych na komputerze. Oczywiście, nie myślimy tutaj o regularnej ośmiogodzinnej pracy, ale o realizacji takich zadań jak praca nad tekstem, wysłanie maila czy zrobienie skanu. Te nieograniczone możliwości zawdzięczamy aplikacjom oraz oprogramowaniu, zainstalowanemu na telefonie.

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/jak-wgrac-androida/

Najbardziej popularnym i najczęściej wykorzystywanym oprogramowaniem jest Android. Jego konkurencją jest IOS, jednak ten wdrożony jest jedynie na urządzeniach jednej marki – Apple. Produkty Apple choć zachwalane ze względu na jakość, są, niestety, drogie. Wiele osób twierdzi, że jakość produktów Apple jest  przereklamowana, a to za co tak naprawdę płacimy to tylko brand. 

Dlaczego Android się czasami zawiesza

Apple decyduje nie tylko o tym, jakie oprogramowanie będzie kompatybilne z ich sprzętem, ale weryfikuje również, które aplikacje będą dostępne dla jego klientów. Aplikacja na IOS, zanim zostanie umieszczona w Appstorze, musi przejść tak zwane rewiev, czyli weryfikację pod kątem technicznym, czy została zbudowana w oparciu o wytyczne Apple oraz po prostu czy jest potrzebna użytkownikom. Dzięki temu w Appstorze znajdują się w głównej mierze wartościowe aplikacje, prawidłowo zbudowane i zsynchronizowane z oprogramowaniem, które nie obciążają go nadmiernie.

Powrót do ustawień fabrycznych

Inaczej wygląda to w przypadku Androida, gdzie każdy może umieścić w jego sklepie aplikację, bez ostrej weryfikacji. Dzięki temu cena tych aplikacji jest niższa, a ich wybór znacznie szerszy. Nie mamy jednak gwarancji czy aplikacja została prawidłowo zoptymalizowana, ponieważ nikt z zewnątrz nikt jej nie sprawdza przed publikacją. To sprawia, że nasze telefony z Androidem często się szybko zapychają i wolno działają. Niekiedy dochodzi do tego, że trudno jest z niego korzystać nawet w podstawowym zakresie. Co zrobić w takiej sytuacji? Najlepiej będzie zresetować oprogramowanie i powrócić do ustawień fabrycznych. Każdy model telefonu ma swój sposób resetu, sprawdź w instrukcji, w jaki sposób zrobisz to na swoim smartfonie. 

 Przeczytaj też: http://3gplay.pl/oswajanie-konia-w-minecraftowym-swiecie/

 

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here