komputer
fot. pexels.com

Nie jest możliwe, aby sprzęt nieustannie działał bez zarzutu, jeśli my jako właściciele o niego nie dbamy. Kwestia ta dotyczy szczególnie komputera, który dla wielu z nas jest podstawowym narzędziem pracy. Dowiedz się, jak dbać o komputer, aby był funkcjonalny możliwie najdłużej!

Zobacz też: http://www.gautama.pl/jak-przyspieszyc-komputer/ 

Podstawowa zasada: O komputer dbaj regularnie

Ta reguła tylko z pozoru brzmi banalnie. Może nam się wydawać mało znacząca. Być możesz masz konkretny problem ze sprawnością komputera i naprawdę chcesz go usprawnić, a słyszysz mało dokładną poradę, która brzmi, że musisz o taki komputer dbać regularnie. Analizując to dłużej okazuje się, że wcale nie ma nic małostkowego w tej metodzie. Otóż tylko systematyczna troska o sprzęt może zapewnić jego trwałość. Nie ma możliwości, że komputer będzie sprawny, jeśli będziesz o niego dbać bardzo rzadko, albo tylko wtedy, gdy będzie to konieczne. Poniżej znajdziesz wskazówki dbania o sprzęt, które sprawdzą się najlepiej, gdy będziesz wykonywać je regularnie.

Zadbaj o komputer

  • Instalacja antywirusa i troska o to, aby cały czas system antywirusowy był sprawny na naszym komputerze to jedna z ważniejszych kwestii. Wiele osób kompletnie o tym zapomina lub lekceważy to, wskutek czego na komputer mimowolnie pobierane są wirusy, szkodliwe oprogramowania i inne niebezpieczne pliki, które w znaczny sposób przekładają się zarówno na sprawność komputera, jak i na bezpieczeństwo danych i plików, które na nim trzymamy.
  • Innym ważnym elementem dbania o sprawność komputera jest przechowywanie plików. Jeśli na swoim komputerze masz dużo plików o dużych rozmiarach może to wpływać na spowolnione działanie komputera, może się on zacinać. Pamiętaj zatem, aby regularnie zgrywać pliki na inne przenośne nośniki, np. pendrive lub usuwać te niepotrzebne.
  • Ważne jest też to, aby regularnie wykonywać zaawansowane czyszczenia komputera. Dzięki temu można pozbyć się plików i pozostałości po różnych instalacjach czy usunięciach. Być może nie wiesz, ale jeśli odinstalowujesz jakiś plik czy go usuwasz, to nie ma pewności, że został on całkowicie usunięty. Zawsze gdzieś zostaje jakaś pozostałość, a jeśli tych uzbiera się sporo, to może to mieć wpływ na spowolnienie komputera i dlatego jest tak ważne, aby regularnie oczyszczać go w sposób zaawansowany i usuwać te pozostałości, aby sprzęt mógł działać sprawnie.

Przeczytaj też: http://ortopedycznie.pl/na-co-zwrocic-uwage-przy-wyborze-sportowego-obuwia/

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here