Coraz więcej firm stawia na nowoczesne sale konferencyjne, które są wyposażone w zaawansowane technologicznie systemy. Urządzenia tego rodzaju doskonale sprawdzą się podczas rozmaitych spotkań. Pozwolą na profesjonalne przeprowadzenie szkolenia. Stanowią także doskonałą pomoc edukacyjną. Do polecanych rozwiązań należą m.in. tablice i monitory interaktywne oraz profesjonalne zestawy.

Projektor

Niezbędnym elementem wyposażenia każdej sali konferencyjnej jest projektor. Obecnie chyba nikt nie wyobraża sobie szkolenia czy konferencji bez pokazu materiałów multimedialnych.

Nie da się ukryć, że współcześnie obraz jest z jedną z podstaw komunikacji. To dlatego nie możemy oszczędzać podczas wyboru odpowiedniego projektora do naszej sali konferencyjnej. 

Sprzęt powinien być przede wszystkim niezawodny. Projektor musi pozwalać na wyświetlanie prezentacji, slajdów, wykresów w wysokiej jakości. Trzeba pamiętać, że wybierając projektor biznesowy, wybieramy urządzenie ze znacznie wyższej półki niż projektor domowy czy przeznaczony do użytku szkolnego. 

Jak wybrać odpowiedni projektor?

Najważniejszym elementem każdego projektora, a zarazem jego podstawą, jest dobrej jakości lampa. To właśnie ona powinna pozwalać na dłuższą pracę urządzenia. Żywotność lampy powinna być jednym z głównych kryteriów wyboru odpowiedniego urządzenia do sali konferencyjnej. 

Przy zakupie projektora koniecznie zwracamy uwagę na inne parametry. Do tych kluczowych będą należeć jasność i kontrast. Kontrast pozwala na dostrzeżenie różnicy pomiędzy najjaśniejszym a najciemniejszym elementem prezentacji. Jeśli będzie zbyt niski, sam obraz będzie niewyraźny. Także jasność projektora ma wysokie znaczenie. Powinna być jak najwyższa. To właśnie wtedy będzie można wyświetlać wyraźnie slajdy nawet w nie zacienionych pomieszczeniach.

Istotną kwestią będzie również rozdzielczość projektora. W przypadku systemów biznesowych warto wybierać rozdzielczość FULL HD, czyli 1920/1200. Dzięki niej możemy rzucić obraz o powierzchni 500 cali, który sprawdzi się nawet w dużych salach konferencyjnych.

profesjonalny projektor

Podwieszane projektory

Częstym wyborem są także podwieszane projektory. Ich główną zaletą jest to, że zajmują mniej miejsca, dlatego pozwalają lepiej zaaranżować przestrzeń. Dobrze jest początkowo sprawdzić, czy dany projektor można z łatwością zamontować na suficie. 

Obecnie bardzo praktycznym rozwiązaniem jest także możliwość bezprzewodowego połączenia projektora z komputerem. Kable powoli odchodzą w zapomnienie, dlatego w przypadku systemu dla biznesu kluczową rolę będzie odgrywać bezprzewodowa łączność. Dzięki niej można bezproblemowo łączyć komputery o różnych gniazdach z projektorem, internetem czy drukarką.

Powinniśmy również pamiętać o dodatkach. W przypadku systemu dla biznesu kluczową rolę będą odgrywać mikrofony, piloty, wskaźniki laserowe, rozwijane ekrany, tablice interaktywne. Dzięki nim prelegent może stuprocentowo wykorzystać przygotowaną prezentację i skorzystać z urządzeń, które uatrakcyjnią przekaz.

Tablice interaktywne

W salach konferencyjnych warto dodatkowo zastosować tablice interaktywne. Z pewnością będą idealną alternatywą dla przestarzałych tablic kredowych. Co istotne, są łatwiejsze w utrzymaniu, a dodatkowo sprawiają, że przyswajanie wiedzy jest przyjemnością.

Do obsługi tablic można zastosować własne palce lub specjalne markery. Bez wątpienia jest to idealny wybór dla biznesu, który znajdzie zastosowanie podczas niejednej prezentacji czy szkolenia. 

wyposażenie sali konferencyjnej

Zestawy multimedialne

Sporym zainteresowaniem, jeśli chodzi o systemy dla biznesu, cieszą się także monitory interaktywne. Wykorzystują one innowacyjną technologię wielodotyku. Świetnie sprawdzą się w salach konferencyjnych ze względu na to, że pozwalają na niezwykle płynne przekazywanie wszelkich istotnych informacji. Na rynku możemy znaleźć modele, które posiadają nawet do 86” przekątnej obszaru aktywnego. To znacznie większa przestrzeń niż w tradycyjnych rozwiązaniach. 

Można również wybrać także całe zestawy. Pozwalają one na sprawniejsze i łatwiejsze przeprowadzanie szkoleń, prezentacji. Warto wybierać wysokiej jakości sprzęt, który posłuży przez długi czas.

Zobacz propozycje systemów multimedialnych dla sal konferencyjnych firmy HDCinema.

Wyposażenie multimedialne dla sal szkoleniowych i konferencyjnych

Obecnie już chyba nikt nie wyobraża sobie tego, aby sale konferencyjne były pozbawione innowacyjnego wyposażenia interaktywnego. To właśnie ekrany LED, projektory, odpowiednie nagłośnienie i dodatkowy sprzęt pozwalają na łatwiejsze przeprowadzenie szkolenia, konferencji itp. 

Warto zadbać przede wszystkim o to, aby wybierać sprzęty, urządzenia, materiały, które będą spełniać wysokie normy bezpieczeństwa i jednocześnie będą posiadać wymagane certyfikaty. Wyposażenie sal konferencyjnych dodatkowo musi zaspokajać potrzebę estetyki i ergonomii. Sala konferencyjna musi być wyposażona odpowiednio do swojej powierzchni i przeznaczenia. Dedykowane zestawy i rozwiązania znacząco podniosą prestiż danej firmy, a także sprawią, że pracownicy będą znacznie bardziej zadowoleni ze swojego miejsca pracy. Nowoczesne rozwiązania to także łatwiejsze przyswajanie wiedzy.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here