Podsłuch GSM – wszystko, co warto o nim wiedzieć

Chociaż urządzenia podsłuchowe kojarzą się głównie z tajnymi akcjami policji i agencji detektywistycznych, to coraz częściej sięgają po nie również osoby prywatne. Jedną z najchętniej wybieranych opcji są podsłuchy GSM. Na czym polega ich działanie?

Zasady działania podsłuchu GSM

Podsłuchy to urządzenia składające się z miniaturowych nadajników radiowych połączonych z mikrofonem. W klasycznych wersjach tego typu produktów mamy do czynienia z radiową transmisją dźwięków. Tradycyjne pluskwy są stosowane głównie przez służby porządkowe i specjalne, np. policję, ochroniarzy, agentów wywiadu. W przypadku modeli zawierających wbudowany moduł GSM mówimy o produktach wykorzystujących karty SIM – podsłuch samoistnie odbiera przychodzące na nią połączenia i tym samym „na żywo” przekazuje zarejestrowane dźwięki. Prostota działania i dyskrecja tych urządzeń sprawia, że chętnie sięgają po nie również osoby prywatne. 

Do pluskwy GSM można użyć karty SIM dowolnego operatora, co decyduje o ogromnej uniwersalności takiego rozwiązania. Gdy wykonamy połączenie telefoniczne na numer, który jest obsługiwany przez daną kartę, urządzenie odbierze je automatycznie. Zasięg podsłuchu GSM to zazwyczaj od 5 do 6 metrów, choć będzie to zależne głównie od rodzaju i jakości urządzenia. Pluskwa może pracować zarówno na zasilaniu bezprzewodowym (baterie, akumulator), jak i stałym (np. z sieciowym lub z instalacji elektrycznej auta).

Kiedy warto zdecydować się na pluskwę GSM?

Przede wszystkim w tych sytuacjach, w których zależy nam na podsłuchu „na żywo”. Na przykład wtedy, kiedy chcemy wiedzieć, co dzieje się podczas naszej nieobecności w biurze, miejscu pracy, samochodzie. Takie modele pluskiew są więc idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na rejestracji nagrań w czasie rzeczywistym. Należy jednak pamiętać, że większość z nich nie posiada opcji zapisu dźwięku. Mimo to obecnie coraz częściej spotkamy się z nowoczesnymi produktami rozbudowanymi właśnie o tę funkcję.

Podsłuch GSM charakteryzuje się długim czasem pracy. Zazwyczaj może działać aktywnie do 24 godzin, a w trybie czuwania pozostaje nawet do 60 dni. Pluskwy z tej kategorii wyróżnia daleki zasięg pracy oraz wysoka czułość na dźwięk. Co więcej, pozwalają uzyskać nagrania o bardzo wysokiej jakości. Pluskwa GSM to również gwarancja dyskrecji użytkowania. Ma niewielkie rozmiary, wygląda jak mała, czarna skrzyneczka. Nie wydaje dźwięków i nie posiada żadnych sygnałów świetlnych. Można dodzwonić się do niej z niemal każdego miejsca na świecie, przez co jest niezwykle wszechstronna i bezpieczna w użyciu. Z jej pomocą można bez problemu podsłuchiwać także to, co dzieje się wewnątrz auta – wystarczy po prostu umieścić pluskwę w miejscu, w którym mamy zasięg GSM. Będzie więc przydatna np. w razie kradzieży pojazdu.

Sprzęt detektywistyczny dla każdego

Ze względu na rosnące zainteresowanie pluskwami GSM ze strony użytkowników prywatnych, producenci oferują zarówno rozwiązania proste pod względem budowy, łatwe w obsłudze, jak i te bardziej zaawansowane, czyli przeznaczone do działań profesjonalnych. Tak szeroki wybór sprawia, że wśród nowoczesnych pluskiew GSM dosłownie każdy znajdzie coś dla siebie. W aktualnej ofercie sklepów detektywistycznych dostępne są m.in. modele podsłuchów GSM z funkcją nagrywania. Wybór takiego urządzenia będzie uzależniony od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji. Trzeba jednak pamiętać, że modele bez opcji nagrywania są z reguły tańsze. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here