Jak wybrać fotel dla gracza?
stock.adobe.com, autor: YakobchukOlena

Szukając fotela gamingowego, trzeba zwrócić uwagę na wiele kwestii. Odpowiedni model zapewni nam najwyższy komfort, sprawiając, że długie godziny przed komputerem nie odbiją się na naszym zdrowiu. Jak wybrać ten odpowiedni i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jakość siedziska wpływa na wygodę i ergonomię

Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że to, w jakiej pozycji przebywamy przez większość dnia, wpływa na stan naszych pleców. Im mniej wygodna pozycja, tym większe i częstsze dolegliwości bólowe, zwłaszcza w okolicy karku i odcinka lędźwiowego. Problem ten dotyczy nie tylko graczy, ale również osób pracujących przy komputerze, np. programistów. Dobry fotel gamingowy może z powodzeniem zastąpić typowy model biurowy. Odpowiednio wyprofilowany, wyposażony w funkcje dodatkowe, a przy tym wysoce estetyczny, będzie świetną alternatywą dla innych, podobnych produktów.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Najważniejsze wyznaczniki

Przede wszystkim nie skupiajmy się na samym wyglądzie. Chociaż aspekt wizualny zawsze ma znaczenie, to jednak powinien odgrywać drugorzędną rolę. Zdecydowanie ważniejsze są parametry fotela, możliwość regulacji oparcia, wysokości i podłokietników oraz wykorzystane do jego produkcji komponenty i materiały. Pamiętajmy, że wysoka cena nie zawsze jest równoznaczna z najwyższą jakością. Czasem płacimy głównie za markę. A przecież na rynku znajdziemy świetne produkty w przystępnej cenie, np. cieszące się dużą popularnością fotele PRO GAMER. Warto czytać opinie na sprawdzonych portalach internetowych, szukać informacji o zastosowanych materiałach i mechanizmach.

Dla najwyższej trwałości i wygody najlepiej celować w produkty wypełnione pianką odporną na ugniatanie. Jako materiał zewnętrzny świetnie sprawdza się ekoskóra, która jest bardzo wytrzymała po odpowiednim zapigmentowaniu, a także przyjemna w dotyku. Będzie odporna na zabrudzenia i wilgoć. W niektórych modelach foteli (np. Maveric) pokrywa się ją dodatkową, karbonową powłoką, zapewniającą większą odporność na przetarcia. Ogromne znaczenie ma też sposób, w jaki wyprofilowano fotel. Zwróć uwagę na obecność wygodnej poduszki, która podtrzymuje odcinek szyjny i miękkie podłokietniki. W przypadku konstrukcji dobrą opinią cieszą się produkty na stalowej, wzmacnianej ramie i wyposażone w elastyczne pasy, które niwelują powstawanie zagnieceń w piance.

fotele PRO GAMER
fot. pro-gamer.pl

Mechanizmy odchylania oparcia

Kolejną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest zastosowany w fotelu mechanizm odchylania oparcia. Na rynku znajdziemy fotele gamingowe wyposażone w jeden z dwóch systemów: tilt i multiblock. Pierwszy z nich jest dość prosty i często stosowany. Po zwolnieniu zapory pozwala na odchylenie oparcia wyłącznie w pozycji pionowej. Za to multiblock umożliwia blokowanie oparcia nie tylko w pozycji pionowej, ale także odchylonej.

Tym samym pozwala na zdecydowanie większy komfort użytkowania. W każdym momencie możemy się zrelaksować, przyjmując wygodną, mocno odchyloną pozycję. Multiblock cechuje się większą funkcjonalnością, jest bezawaryjny i wpisuje się w estetykę nowoczesnych foteli gamingowych. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety. Wszystko zależy od tego, jak dużego komfortu użytkowania oczekujemy.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here