Etui wodoszczelne – kiedy się przyda i jakie wybrać?

0
2369

Wyobraź sobie – plaża, słonko, morze… Żyć nie umierać! Cieszysz się wymarzonymi wakacjami, a tu nagle… Telefon wpada do wody! Jeżeli jest on wodoodporny, nie masz się o co bać. Gorzej, jeśli nie jest – a do takich zalicza się jednak większość modeli dostępnych na rynku. Zresztą, nawet te wodoodporne, zachowują ochronę jedynie na określonej głębokości. Co w przypadku, gdy nasz sprzęt nie znosi wody, a my jedziemy na wakacje? Warto wtedy zaopatrzyć się w etui wodoszczelne! Ciekawe propozycje znajdziesz np. tutaj: https://youtab.pl/etui-do-telefonu/etui-wodoodporne/ 

Czym charakteryzuje się etui wodoszczelne?

Etui wodoszczelne na telefon to prosty gadżet, który może uratować Twój telefon. Wśród nich znajdziemy różne rodzaje. Najprostsze to właściwie saszetki, do których wrzucasz telefon i nie musisz bać się zalania lub wrzucenia go w piasek. Co prawda ochrona przed wodą i kurzem jest zapewniona, ale trudno tu mówić o wygodnym użytkowaniu. Jeśli jednak szukasz wersji minimalistycznej, coś takiego może Ci się spodobać. 

Częściowo wodoodporne etui na telefon, może być  np. obudową pancerną. W takim przypadku  zalanie lub upuszczenie smartfona do wody na niedużą głębokość ochroni sprzęt przed przykrymi skutkami. Jednak nie można powiedzieć, że jest to w 100% bezpieczne rozwiązanie. Jeśli jednak zdarza Ci się często upuścić swojego smartfona, pracujesz w ciężkich warunkach lub po prostu chcesz mieć pewność, że różnego rodzaju urazy nie będą zagrożeniem  – to opcja dla Ciebie. 

Dobry i w pełni funkcjonalny pokrowiec wodoszczelny zapewni Ci jednak o wiele większą ochronę. Jeśli kupisz takie profesjonalne etui wodoodporne, śmiało możesz z nim wypłynąć na szerokie wody! Oczywiście najpierw dokładnie przeczytaj specyfikację – producent może napisać na opakowaniu, że dany produkt jest w pełni wodoszczelny, jednak po wczytaniu się w instrukcję, okazuje się, że i owszem, jest, ale tylko do określonej głębokości.

Jeśli szukasz obudowy, która ochroni Twojego smartfona w czasie nurkowania, koniecznie zaopatrz się w sprzęt specjalnie do tego przeznaczony, czyli  etui do nurkowania. Lepiej nie ryzykować!

W jakich sytuacjach przyda się obudowa wodoszczelna?

Przede wszystkim na wakacjach, na których będziesz mieć kontakt z wodą – nad morzem, nad jeziorem, w czasie żeglowania. Będzie to także idealna propozycja dla każdego, kto uprawia sporty wodne. Etui wodoszczelne pozwoli im w pełni cieszyć się aktywnością, bez bania się o zalanie telefonu. Jeśli masz kogoś wśród bliskich, kto pływa, surfuje czy uprawia kajakarstwo – będzie to dla takiej osoby doskonały prezent! Sobie także możesz taki prezent sprawić, dlaczego nie! 

Dla kogo etui na telefon wodoszczelne?

Etui wodoszczelne przyda się z pewnością sportowcom, osobom, które szykują się na wyjazd nad wodę, ale także tym, którym zdarza się na co dzień być nieuważnym. Dzięki temu odetchną z ulgą, nawet jeśli smartfon wyląduje w wannie czy zlewie. 

Etui wodoszczelne przyda się także dzieciom. Maluchy potrafią być mniej ostrożni niż dorośli, często nie do końca zdają sobie sprawę z konsekwencji. Oczywiście warto przede wszystkim wytłumaczyć dziecku, dlaczego nie powinno wrzucać telefonu do wody. Po co jednak się martwić na zapas?  Lepiej kupić porządne wodoszczelne etui i mieć to z głowy! 

Czy etui wodoszczelne ogranicza funkcje telefonu?

Najlepsze etui wodoodporne nie ograniczają dostępu do żadnych funkcji  smartfonów. Po założeniu ich, nadal możesz swobodnie korzystać z aparatu, pisać SMS-y, przeglądać social media – czyli robić wszystko to, co robiłeś do tej pory bez takiej obudowy. Dodatkowo warto wspomnieć, że nie masz wtedy też dostęp do wszystkich przycisków czy wejść – nie powinno być zatem problemu z blokadą czy ładowaniem telefonu. 

Etui wodoodporne to naprawdę dobry pomysł, jeśli chcesz kompleksowo chronić swojego smartfona!

[Głosów:4    Średnia:4.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here