Bateria do laptopów – kiedy wymienić lub zainwestować w dodatkową?

0
1108

Laptop jest podstawowym wyposażeniem niemal każdego mobilnego specjalisty. Coraz częściej wybieramy jednak komputery mobilne do prywatnych zastosowań, ponieważ pozwalają nam one na komfortowe użytkowanie sprzętu w dowolnych warunkach. Możemy bez problemu zabrać go do łóżka, na kanapę lub fotel. Możemy również wspomagać się w trakcie gotowania lub uczyć podczas innych czynności.

Z czasem jednak ich wydajność spada, co bez wątpienia stanowi dość duży problem zarówno dla prywatnych, jak i firmowych użytkowników. Co zatem należy zrobić i jak zweryfikować, gdzie leży problem? Otóż powodów może być wiele, lecz jeśli chodzi o długość pracy na jednym ładowaniu akumulatora, winne są zazwyczaj baterie do laptopów, które po prostu ulegają wyeskploatowaniu. Czy to oznacza, że sprzęt jest do wymiany? Otóż nic bardziej mylnego!

Wymień baterię na nową i ciesz się efektywnością

Gdy podejmiesz już decyzję o zakupie nowych akcesoriów, pozostaje kwestia związana z wyborem odpowiedniego modelu. Baterie do laptopów muszą być kompatybilne z konkretnym modelem sprzętu, ponieważ w innym wypadku nie będą one po prostu pasować. Nie chodzi tylko o ich wielkość i kształt, ale również o rozmieszczenie styków, które odpowiadają za połączenie. Nieistotne więc, że zamiennik do innego komputera jest podobny – istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że nie będzie on działać.

Wybieraj również sprawdzonych producentów. Baterie do laptopów mogą nie różnić się parametrami, lecz jakość wykorzystanych materiałów będzie mieć ogromne znaczenie dla efektywności i wytrzymałości.

Czy warto kupować baterie na zapas?

Często podróżujesz do miejsc, w których brakuje Ci dostępu do prądu? Jeśli tak, to bez wątpienia warto sięgnąć po dodatkowy akumulator, który może okazać się zbawienny dla Twojej pracy. Doskonałym przykładem są przedstawiciele handlowi, którzy muszą realizować swoje zadania służbowe w pociągach, samochodach, samolotach lub nawet autobusach. Dlaczego? Ponieważ często spotykamy się wciąż z komunikacją publiczną bez dostępu do gniazdka (chociaż w nowych jest to już standard).

Czy baterie do laptopów są duże i ciężkie? O ile w starszych modelach nie należą one do lekkich i małych, o tyle w nowoczesnym sprzęcie komputerowym bez problemu zmieszczą się w każdej torbie lub plecaku. Warto jednak zabezpieczyć je przed wilgocią i zabrudzeniami. Szczelnie zamknięta foliowa torebka (np. strunowa) będzie doskonałym wyborem. Pamiętaj również o tym, że akumulatory nie lubią wysokich i niskich temperatur. Nie należy zatem wystawiać je na działania słoneczne i należy unikać długotrwałego przetrzymywania na mrozie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here