plastelinę, czy modelinę co wybrać dla dziecka?

Plastelina i modelina są to najpopularniejsze masy plastyczne, które służą dzieciom do zabawy. Charakteryzują się swoją wyjątkową konsystencją i strukturą, dzięki której maluchy mogą tworzyć różnorodne figury.

Plastelina i modelina mimo, że na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, różnią się od siebie. Mają inne właściwości i zastosowanie. Takie masy plastyczne zazwyczaj występują w zestawach, w których znajduje się od 6 do nawet 40 kolorów.

Plastelina dla dzieci

Plastelinę śmiało można nazwać podstawową masą plastyczną, która jest przeznaczona głównie dla dzieci. Ten rodzaj masy jest znany od wielu lat i z pewnością znajduje się w każdym domu. Za pomocą plasteliny dzieci mogą lepić przeróżne figury i konstrukcje. Aby dobrze się formowała, przed rozpoczęciem zabawy powinniśmy ją zmiękczyć w dłoniach. Ten rodzaj masy plastycznej jest na tyle elastyczny, że bez większego problemu można stworzyć coś wyjątkowego.

Plastelina i modelina dla dzieci

Oprócz wielu korzyści plastelina ma również jakieś wady. Po pierwsze brudzi ręce podczas zabawy. Plastelina może też stracić swoje właściwości plastyczne z czasem. Wtedy należy kupić nowy produkt.

Zaletą plasteliny jest fakt, że nie twardnieje pod wpływem powietrza oraz innych czynników zewnętrznych, dzięki temu można ją dowolnie formować. W sklepach plastycznych plastelina występuje w wielu różnych kolorach. Oprócz standardowych barw, znajdziemy też kolory nietypowe, takie jak pastele lub neony. Nowością na rynku jest plastelina, która świeci w ciemności. Przez to szybko została polubiona przez dzieci.

Plastelina jest dedykowana dzieciom powyżej 3 roku życia. Dla najmłodszych dzieci lepszym wyborem jest ciastolina lub masa solna. Takie masy łatwiej się formują.

Modelina dla dzieci

Modelina jest alternatywą dla plasteliny. Jej właściwości są podobne do plasteliny, ale jest coś co wyróżnia modelinę. Figurki, które powstały z modeliny po podgrzaniu twardnieją na stałe. Dziecko w ten sposób może wykonać samodzielnie dekoracje do swojego pokoju. Modelina tak samo jak plastelina dostępna jest w zestawach różnokolorowym, po kilka sztuk. Jej jedyną wadą jest to, że ciężej się z niej formuje, przez co małe dzieci mogą mieć z nią problem.

Przeczytaj też: https://cellulit.info.pl/markery-i-zakreslacze-dla-dzieci-akcesoria-do-zaznaczania-czym-sie-roznia-od-siebie/

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here