Nagła awaria myszy to często spełniający się koszmar internauty lub osoby pracującej na komputerze. W tygodniu wypad do całodobowego supermarketu może uratować sprawę, ale co zrobić w święta?  Wprawdzie funkcje myszy może przejąć klawiatura numeryczna lub touchpad, ale przecież to nie to samo… No dobrze, ale kiedy nadejdzie moment zakupu nowego urządzenia, wybór wcale nie jest oczywisty. Wprawdzie przeciętny internauta nie potrzebuje myszy gamingowej czy do profesjonalnego użytku, jednak byłoby miło, gdyby sprzęt oferował coś więcej niż podstawowe funkcje. Aby wybrać odpowiedni model warto zajrzeć na najnowszy ranking myszek bezprzewodowych (woli je większość użytkowników). Na co zwracać uwagę?

Żywotność baterii

Brak kabla implikuje jedną poważną wadę – baterie mogą wyczerpać się w niespodziewanym momencie i myszka przestanie działać. Co bardziej zapobiegliwi zawsze mają baterie w zapasie, niemniej ich wymiana generuje koszty. Dlatego przy zakupie nowej myszki sprawdź orientacyjną żywotność baterii. Oczywiście czas działania może ulec skróceniu przy intensywnej eksploatacji urządzenia, jednak i tak warto kierować się tym parametrem. Pod tym względem ranking myszek bezprzewodowych wygrywają modele, które na jednej baterii są w stanie pracować nawet 12 miesięcy! Przy okazji dowiedz się, czy mysz jest wyposażona w przycisk wyłączenia zasilania, który wydłuża żywotność baterii.

Ergonomia myszy

Jeśli spędzasz przed komputerem po kilka-kilkanaście godzin dziennie, wygoda użytkowania to Twój priorytet. Jeśli nie dopasujesz urządzenia do swojej dłoni, możesz nabawić się chronicznych bólów nadgarstka i stawów palców. Osoby obdarzone dużymi dłońmi powinny sięgać po długie i szerokie myszki. Z kolei kompaktowe modele są przeznaczone raczej dla użytkowników o niewielkich dłoniach. Osoby leworęczne powinny sprawdzić ranking myszek bezprzewodowych pod kątem sprzętu wyprofilowanego pod lewą dłoń – nie każdy model jest dostępny w tej wersji. Pod pojęciem ergonomii pracy należy rozumieć również materiał, z którego wykonano myszkę. Urządzenie pokryte gumową lub szorstką warstwą „nie ślizga” się w dłoni i tym samym zapewnia lepszą przyczepność.

Ranking myszek bezprzewodowych – na co jeszcze zwrócić uwagę?

W cenie do 100 zł znajdziesz bardzo praktyczne myszki, które ułatwiają dostęp do popularnych funkcji (wstecz, zamknij, dalej, itp.) poprzez dodatkowe przyciski umieszczone z boku. W niektórych modelach klawisze można zaprogramować i tym samym zyskać urządzenie idealnie dopasowane do użytkownika.

Ranking myszek bezprzewodowych dostarczy Ci również informacji o zasięgu danego urządzenia. Wśród modeli do 100 zł znajdziesz sprzęt umożliwiający swobodną obsługę komputera z 10 metrów – taka odległość przydaje się zwłaszcza wówczas, gdy używasz ekranu telewizora jako monitora.

Oczywiście w przypadku myszy bezprzewodowych ważny jest również sposób połączenia – tu masz do wyboru wariant z odbiornikiem wpinanym do portu USB oraz wygodniejsze urządzenia działające w technologii Bluetooth.

 

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here