Wciąż powstają nowe interesujące aplikacje VR. By z nich korzystać wystarczy niedrogi cardboard i przyzwoity smartfon. Jeśli właśnie zaczynasz swoją przygodę z VR-em, na dobry początek koniecznie wypróbuj poniższe tytuły.

Aplikacje VR edukacyjne i widokowe

Na VR powstają zarówno aplikacje ściśle rozrywkowe, jak i dość ambitne produkcje o charakterze edukacyjnym. Nie brakuje też wielu programów, które należałoby ulokować gdzieś pomiędzy tymi dwoma biegunami. Jedną z nich jest Sea World VR 2, czyli aplikacja VR, która pozwoli Ci na oglądanie podwodnego świata w 360 stopniach. Wokół siebie zobaczysz wieloryby, meduzy, żółwie i rozmaite gatunki ryb oraz wszystko to, co może zobaczyć nurek. To jedna z tych aplikacji VR, które zdecydowanie warto przetestować podczas zabawy z cardboardem.

Jeszcze bardziej rozrywkowy charakter ma Jurassic – Cardboard Park. W tym wypadku użytkownik może przechadzać się po jurajskim parku rozrywki, mijając figury potężnych dinozaurów. Atrakcją numer jeden w tym parku są kolejki górskie. Jurajska aplikacja VR pozwala na włączenie trybu przejażdżki, obejrzenie filmu lub przechadzkę po parku. To świetna propozycja zwłaszcza dla młodszych użytkowników!

Godne polecenia są także aplikacje VR stworzone przez znane stacje popularno-naukowe. Discovery udostępnia użytkownikom filmy nakręcone w 360 stopniach. Możesz za ich pomocą porozglądać się po dżungli, pływać z rekinami czy przejść się nad przepaścią po linie i przeżyć wiele innych fascynujących przygód.

Jeśli natomiast szukasz programu dla dzieci, dobrym pomysłem będzie ściągnięcie Cardio VR, czyli aplikacji przygotowanej w bajkowej stylistyce, której zadaniem jest podstawowa edukacja z zakresu biologii człowieka. Użytkownik zostaje tutaj lekarzem, do którego przychodzą kolejni pacjenci – główną część rozrywki stanowi prześwietlanie kolejnych osób za pomocą okularów rentgenowskich.

Ciekawe gry na VR

Potencjał VR został też wykorzystany przez twórców gier. Na cardboarda i inne okulary do wirtualnej rzeczywistości stworzono już setki interesujących tytułów. Nie są to wciąż gry tak zaawansowane, jak te na PC, ale zabawa i tak może być bardzo udana – w końcu liczy się grywalność, a nie liczba opcji czy grafika!

Jakie growe aplikacje VR warto przetestować? Wiele pozytywnych opinii zbiera Titans of Space, czyli połączenie aplikacji edukacyjnej i gry. Użytkownik podróżuje po kosmosie, przyglądając się kolejnym planetom układu słonecznego. Przygoda obejmuje też strzelanie do meteorytów. Fanom astronomicznych przygód do gustu przypadnie też z pewnością Space X Hunter VR, w której gracz steruje statkiem kosmicznym, wykonując kolejne misje.

Sporo jest też gier dla fanów rozrywki typu escape room. Polecamy m.in. Egypt Chamber. W tym wypadku zostajesz zamknięty w egipskiej komnacie, a Twoim zadaniem jest znalezienie wyjścia. Aby to zrobić, musisz odnaleźć wartościowe przedmioty i zrobić z nich właściwy użytek. To idealna propozycja dla fanów mrocznych klimatów i wysilania szarych komórek.

A po wyjściu z komnaty, dla ochłonięcia, warto zagrać w starego dobrego Pacmana, czyli VR Mac-Pan. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak wyglądałby Pacman z perspektywy pierwszej osoby, to właśnie masz okazję to sprawdzić.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here