Kurs Microsoft Outlook

Kiedyś wydawało mi się, że na temat programu Outlook wiem wszystko. W końcu używam go od dawien, dawna, a spod moich palców wyszły dziesiątki ba setki e-maili. Kiedy jednak przypadkiem natknęłam się na możliwość ustawienia reguł w moim programie pocztowym, zdębiałam… Nie wiedziałam ani co z tym zrobić, ani w jaki sposób użyć. To sprawiło, że zaczęłam zgłębiać tajniki Outlooka, odkrywając mnóstwo ciekawych możliwości, jakie daje program. Szybko okazało się, że na temat mojego klienta pocztowego wiedziałam naprawdę niewiele. Obok podstawowej funkcji jaką jest wysyłanie i odbieranie poczty elektronicznej Outlook posiada szereg narzędzi, dzięki którym nie tylko w łatwy sposób komunikuję się ze światem, ale i uporządkować mogę swoją wirtualną korespondencję, zaplanować działania, etc. Do tego dodano też szereg aplikacji i usług, które są nie tylko przydatne, ale wręcz niezbędne! Widząc jak wielkie narzędzie mam do dyspozycji, postanowiłam znaleźć kurs, który pozwoli mi opanować jego tajniki.

Outlook w pigułce, czyli zasoby i wiedza kursu

Jak już wspomniałam, poszukiwałam kursu, który pomoże mi zdobyć oraz usystematyzować wiedzę na temat programu Outlook. Ważne było dla mnie, by kurs ten nie ograniczał się wyłącznie do wiedzy na temat samych e-maili. Kiedy natknęłam się na Kurs Outlook – efektywna praca, wiedziałam, że to coś dla mnie. Przede wszystkim zadowolona byłam z jego tematyki, która poszerzona została o kwestie, które związane są z wieloma dodatkowymi funkcjami programu.

Kurs omawia wiele zagadnień, dlatego przedstawię niektóre z nich, najważniejsze z mojego punktu widzenia. Są to:

– interfejs i jego najważniejsze elementy
– pasek nawigacyjny i stanu
– konfiguracja konta pocztowego
– różne typy serwerów
– skrzynka odbiorcza i odczytywanie wiadomości oraz konfiguracja skrzynki: szereg działań dotyczących obsługi poczty przychodzącej, w tym odbieranie e-maili, wyszukiwanie, korzystanie z folderów, kategoryzowanie wiadomości, etc., omówienie wysyłki wiadomości od podstawowej funkcji tworzenia e-maili, poprzez ich formatowanie, dodawanie załączników, podpisy, etc., tworzenie reguł wiadomości, zwiększanie efektywności, pisownia i gramatyka, usuwanie e-maili i ich archiwizacja, wiedza jak radzić sobie ze spamem
– kontakty – hub kontaktów, dodawanie nowego kontaktu, tworzenie grupy kontaktów, edycja wizytówki, etc.
– kalendarz: interfejs, terminy, spotkania, wysyłka kalendarza mailem
– zadania i notatki

Przystępność kursu

Kurs stworzony jest z myślą o każdym, kto chce poznać Outlooka od podszewki. Oznacza to mniej więcej tyle, iż doskonale poczują się na nim osoby, które nie mają zbyt dużego pojęcia na temat programów pocztowych jako tako, choć i sporo ciekawych rzeczy dowiedzą się i osoby dobrze poruszające się w tej tematyce. Pochwalić należy jasność i klarowność omawianego materiału, a także bardzo dobre ułożenie tematów modułami – w sposób, w jaki ułożone są one w Outlooku. To duże udogodnienie, zwłaszcza jeśli będziecie chcieli wrócić do danego zagadnienia i powtórzyć przerobiony materiał.

Komunikacja

Dobry instruktor to podstawa. Tu spotkamy się z lektorem, który świetnie zna się na swojej pracy. W prosty i przystępny sposób omawia tematykę, posługując się fachową wiedzą oraz pokazując w praktyce jak wykonać zadania. O ile można mieć obawy co do jego tempa mówienia po obejrzeniu wstępu, o tyle znikają one przy omawianiu poszczególnych modułów programu. Ciepły, przyjemny głos plus dobra dykcja (choć czasem zdarza się instruktorowi nieco zaszeleścić i zjeść końcówkę), sprawiają, że ze zrozumieniem treści przekazywanych na kursie nie będziecie mieć najmniejszych problemów.

Testowanie kursu

Atutem kursu jest otrzymanie go nie tylko w wersji online, ale i na płycie DVD. Dzięki temu możemy wrócić do zagadnień omawianych na kursie w dowolnej porze, nawet nie posiadając w danej chwili dostępu do internetu.

Warto podkreślić, iż kurs ten zawiera sporo ciekawych porad i wskazówek do wykorzystania w praktyce, co wyróżnia go na tle konkurencji. To ważne zwłaszcza dla osób początkujących, które są mało obeznane z tematem, a niejednokrotnie boją się samodzielnie próbować nowych rzeczy z obawy o to, iż mogłyby coś zepsuć. Takie podejście znacznie ułatwia, a jednocześnie przyspiesza naukę.

Czy warto?

Jak wiadomo, na rynku istnieje mnóstwo kursów o podobnej tematyce. Moim jednak zdaniem, ten jest najlepszy na rynku. Przede wszystkim dlatego, iż dostosowany jest do potrzeb zarówno laików, jaki i profesjonalistów. Ci pierwsi zdobędą solidne podstawy wiedzy dotyczącej obsługi i sprawnego poruszania się w programie. Ci drudzy z kolei dowiedzą się o wielu ciekawych rzeczach, które z pewnością były im nieznane. Jest tu masa praktycznych porad do efektywnej nauki, podana w efektowny sposób.

Dla mnie kurs ten sprawdził się przede wszystkim jako swoiste kompendium wiedzy dotyczące wydajności pracy z moją pocztą.

Początkowo denerwowało mnie omawianie interfejsu i podstaw, co wydawało mi się zbędne, jednak szybko moje wątpliwości zostały rozwiane, po odkryciu iż mam i w tym zakresie sporo luk…
Szczegółowe omówienie zatem wszystkich aspektów okazało się wygodne i potrzebne, a nade wszystko skuteczne w nauce.

Szczególną zaletą i elementem który podbił moje serce było objaśnienie w jaki sposób poradzić sobie z wszędobylskim i irytującym spamem. Kurs ten bowiem poświęca sporą uwagę temu tematowi, znacznie ułatwiając życie niejednego kursanta! Z resztą to nie jedyna praktyczna wskazówka, którą znajdziecie podczas nauki. To naprawdę dobre narzędzie do skutecznej nauki, które pozwoli poszerzyć wiedzę oraz usystematyzować ją. Bardzo dobry przewodnik, dzięki któremu wielu użytkowników odetchnąć może z ulgą, bo nie straci już czasu na konfigurowanie poczty i wieczne męczarnie w jaki sposób to zrobić.

Patrząc na zalety kursu, moja recenzja oraz opinia na temat kursu Outlook – efektywna praca, jest jak najbardziej pozytywna, dlatego polecam serdecznie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Następny artykułTablet czy laptop – co wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here