Kiedy wymieniać baterie do laptopa

Laptop to nic innego jak mobilny komputer, na którym możemy pracować poza domem lub biurem. Dzięki akumulatorom nie potrzebujemy stałego dostępu do źródła energii, dlatego bez wątpienia warto zastanowić się nad tym, jak sprawić, by Twój sprzęt działał wydajnie i efektywnie. Baterie do laptopa jak każde inne zasilanie może ulec procesowi wyeksploatowania. Co zrobić, by maksymalizować czas między wymianami? Dzięki naszym radom będzie to o wiele prostsze. Przekonaj się o tym na własne oczy.

W większości przypadków baterie do laptopa to klasyczne i uniwersalne akumulatory litowo-jonowe. Są one znane z większości urządzeń, do których zaliczyć można między innymi akumulatory do e-papierosów, czy chociażby smartfony. Warto więc wiedzieć, jak przeprowadzać proces ładowania, by żywotność baterii była jak najdłuższa i co zrobić w sytuacji, gdy zacznie ona pozostawiać wiele do życzenia.

Ładowanie baterii litowo-jonowej – staraj się robić to jak najrzadziej

Wiele testów przeprowadzonych przez niezależnych specjalistów udowodniło, że im częściej ładujesz baterie do laptopa, tym szybciej występuje proces wyeksploatowania. Warto zatem naładować akumulator raz do końca i odłączyć przewód podczas pracy. Pamiętaj jednak o tym, żeby nigdy nie zostawiać niepotrzebnie przewodu, ponieważ wtedy najszybciej zauważyć, że wydajność Twojego akumulatora zacznie spadać.

Użytkowanie w podróży

Często jeździsz komunikacją publiczną, do której zaliczyć można między innymi autobusy lub pociągi i musisz w nich realizować swoje zadania służbowe? W takim razie warto wiedzieć, w jaki sposób wydłużyć do maksymalnego poziomu czas pracy akumulatora. W swoim urządzeniu na pewno masz funkcję, która nazywa się oszczędzanie baterii do laptopa. W ten sposób wydłużysz czas użytkowania z ok. 3 godzin, nawet do 5 lub 6. W najmocniejszym trybie oszczędzania akumulatora musisz jednak liczyć się z obniżeniem jasności ekranu, co w przypadku słonecznych dni jest nie do końca satysfakcjonujące i komfortowe.

Kiedy wymiana jest najlepszym rozwiązaniem?

Baterie do laptopa wytrzymują jedynie godzinę bez podłączenia do prądu? W takim razie można uznać, że to jedynie ⅓ jej potencjału. Oczywiście wiele firm oferuje różnego rodzaju regeneracje, lecz biorąc pod uwagę, że są oni w stanie zapewnić jedynie ułamek możliwości. Dużo lepszym rozwiązaniem jest inwestycja w nowy akumulator, który zapewni Ci o wiele dłuższą i efektywniejszą żywotność. Pamiętaj, że do dyspozycji masz zarówno zamienniki, jak i markowe elementy wyposażenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here