Jaki komputer kupić – gotowy ze sklepu czy składany z dobranych podzespołów

Zanim przystąpisz do zakupu komputera, musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Możesz kupić gotowy produkt ze sklepu albo samodzielnie złożyć go z wyselekcjonowanych podzespołów. Jak podjąć tę decyzję, żeby być zadowolonym z końcowego efektu? Odpowiadamy!

Codzienne użytkowanie

Pierwsze pytanie, jakie należy sobie zadać przed zakupem, brzmi: do czego chcę używać komputera? Większość użytkowników nie zaprząta sobie głowy technicznymi detalami. Przyczyna jest prosta: po prostu nie muszą się na tym znać. Jeśli potrzebujesz maszyny do przeglądania internetu, przechowywania zdjęć i sprawnej obsługi edytora tekstu czy arkuszy kalkulacyjnych, w zupełności wystarczy Ci jedna z gotowych propozycji od producenta. W tym wypadku najważniejszą decyzją będzie wybór pomiędzy mobilnym laptopem a tradycyjnym komputerem stacjonarnym. Dziś częściej wybiera się te pierwsze, ponieważ korzystanie z nich jest dużo wygodniejsze. Laptopa bez problemu możesz zabrać do znajomych, na wakacje albo w podróż służbową. Z kolei komputery stacjonarne lepiej sprawdzają się u osób, którym wygodniej używa się pełnowymiarowej myszki, klawiatury i dużego ekranu. Warto też dodać, że pecety są tańsze od laptopów o porównywalnej mocy.

Komputer dla gracza

Specjalistyczne zawody

Mogłoby się wydawać, że komputery składane z dobranych pod zespołów to jedynie domena zapalonych informatyków. Nic bardziej mylnego! Jest wiele specjalistycznych zawodów, które wymagają znajomości aspektów technicznych. Jeśli myślisz o profesjonalnej obróbce zdjęć albo montażu filmów, mocny komputer jest absolutną podstawą. Z internetu można pobierać za darmo legalne programy stworzone z myślą o profesjonalistach. Sa one jednak bardzo obciążające dla sprzętu i słabsza maszyna nie będzie w stanie płynnie ich obsługiwać. Osoby pracujące w zawodach kreatywnych często decydują się komputery All-in-One albo tradycyjne pecety, a następnie zwiększają ilość pamięci RAM i kupują szybsze dyski. Do gotowego komputera można także dokupić zewnętrzną kartę graficzną, która dodatkowo podkręci jego możliwości. Takie rozwiązanie to dobry kompromis pomiędzy ofertą producenta a spełnieniem indywidualnych potrzeb.

Specjalistyczne zawody

Komputer dla gracza

Gracze słynął z tego, że lubią nie tylko mocne, ale także efektownie wyglądające maszyny. Na rynku pojawiły się już produkty dedykowane tej grupie, jednak są one bardzo drogie. Jeśli interesujesz się nowinkami technologicznymi, a przy okazji chciałbyś mieć niepowtarzalny komputer, koniecznie podejmuj wyznawanie stworzenia swojego sprzętu od podstaw. Dzięki temu spełnisz swoje marzenie o komputerze idealnym. Co będzie Ci potrzebne? Najwięcej uwagi poświęć wyborowi procesora oraz karty graficznej. Pamiętaj także o dużej ilości pamięci RAM, mocnym zasilaczu oraz wydajnym chłodzeniu. Jeżeli chodzi o względy estetyczne, najbardziej rzucającym się w oczy elementem jest oczywiście obudowa komputera. Ciekawie prezentują się modele z podświetlanymi panelami oraz prezentującej podzespoły przez okno.

[Głosów:10    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here