dron

Drony stały się prawdziwym przebojem ostatnich kilku lat. Dawniej dostępne były jedynie dla wybranych, dziś stały się ulubieńcami wszystkich: profesjonalistów, dorosłych hobbystów i młodzieży. Jeśli i ty chciałbyś dołączyć do osób, które z fascynacją wykonują z ich pomocą zdjęcia i nagrania, przygotowaliśmy dla ciebie kilka porad dotyczących wyboru pierwszego drona.

Co warto wiedzieć o dronach przed ich kupnem?

Przede wszystkim warto zapoznać się z zasadami prawnymi dotyczącymi lotów, które zapewnić mają bezpieczeństwo zarówno ludziom, zwierzętom, pojazdom, jak i samym dronom.

Do najważniejszych zasad należy, że dron zawsze ma pozostawać w zasięgu wzroku. Lot powinien odbywać się w taki sposób, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo ludziom i pojazdom, co oznacza, że musi być przynajmniej 30 m od nich w poziomie. Ta sama zasada obowiązuje w stosunku do budynków, gdzie wysokość ta zmienia się do 100 m. Wyjątkiem są ultralekkie drony (do 600 g), które teoretycznie mogą latać ponad miastem, przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa.

Loty nie mogą odbywać się ponad wieloma terenami zamkniętymi, które mają znaczenie strategiczne dla państwa. Ich przykładami mogą być lotniska wojskowe, porty wojenne, tereny jądrowe, zakłady mające związek z wydobyciem surowców mineralnych czy tereny wojskowe. Jeśli nie jesteś pewien, czy możesz latać nad danym terenem, dobrym pomysłem będzie skorzystanie ze specjalnej mapy, która pozwoli ci zachować pełne bezpieczeństwo i uniknąć nieprzyjemności.

Jakość obrazu

Jeśli wiesz już, gdzie będziesz mógł posługiwać się dronem, najwyższa pora na zakup pierwszego modelu. Pragnąc wykonywać z jego pomocą dobre zdjęcia, w pierwszej kolejności powinieneś zwrócić uwagę na możliwości, jakie oferuje jego aparat. Niezwykle ważna będzie matryca oraz rozdzielczość, jaką oferuje.

Polecić możemy model DJI Mavic Mini 2, który oferuje aż 12 MP oraz filmy w rozdzielczość 4K. Dzięki takim parametrom każdy szczegół zostanie uchwycony, a filmy będą cieszyć niezwykłą płynnością.

Wbudowany 3-osiowy gimbal

Gimbal kamery to element niezbędny do nagrywania stabilnych filmów. Eliminuje on wszystkie niepotrzebne drgania i sprawia, że każde nagranie cieszy wysoką jakością. Warto przy tym zauważyć, że powinien on być standardowym wyposażeniem drona służącego do nagrań i zdjęć. Jeśli tańszy model go nie oferuje, nie warto po niego sięgać.

Pełna stabilność

W celu wykonania dobrego nagrania czy zdjęcia niezbędne jest zaciśnięcie drona zupełnie nieruchomo. Każde wahanie, drganie, dryfowanie czy opadanie prowadzić będzie bowiem do rozmycia obrazu. Dlatego nawet decydując się na hobbystyczne wykonywanie zdjęcia czy filmu z jego pomocą należy sięgnąć po zaawansowany model, który odznacza się wysoką stabilnością. W tej dziedzinie szczególnie odznaczają się drony marki DJI.

Czas lotu

Wprawdzie na pewno chciałbyś, aby twój dron latał jak najdłużej, ale musisz przygotować się na to, że jeden akumulator z zasady wystarcza na około 20 do 30 minut. Dlatego poszukiwanie dronów z dłuższym czasem lotu po prostu nie ma sensu. Lepiej skupić się na tych, które oferują inne, dobre parametry, wymienię powyżej. Czas lotu będziesz mógł zapewnić sobie dzięki wyposażeniu się w dodatkowe akumulatory.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here