płyta główna
fot: pixabay.com

Dostęp do elektroniki jest dzisiaj znacznie łatwiejszy niż kilka lat temu, gdy jej ceny dla wielu były zaporowe. Teraz w korzystnej cenie możemy kupić dobrej jakości sprzęt. Dla osób, które nie mają szczególnych wymagań co do parametrów swojego sprzętu, wystarczające będą laptopy dostępne w ogólnej sprzedaży. Natomiast ci, którzy potrzebują bardziej zaawansowanego sprzętu mogą go samodzielnie skompletować.

Zobacz też: http://trzypion.pl/jak-sprawdzic-jaka-mam-plyte-glowna/

Komputer dopasowany do indywidualnych potrzeb

Mowa tu o grafikach, programistach i innych, którzy na co dzień pracują na programach, które mają szczególne wymagania systemowe. Dla sprawnego działania potrzebują mocniejszego dysku, płyty głównej, większej pamięci RAM, karty graficznej o specyficznych parametrach czy lepszego procesora. Przy wysokich wymaganiach sprzętowych lepiej zakupić części i zmontować komputer samemu lub zlecić to zadanie specjaliście. Mamy wówczas gwarancję, że komputer będzie dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. Drugim atutem jest to, że koszt takiego komputera jest znacznie niższy niż gotowy model o takich parametrach dostępny w sprzedaży. Aby dodatkowo obniżyć koszty możemy wybrać sprzęt poleasingowy, który uzupełnimy o części o niezbędnych parametrach. 

Jeśli nie mamy wystarczającej wiedzy na temat tego, jakich podzespołów potrzebujemy zazwyczaj zlecamy to zadanie informatykowi lub innej osobie, która według nas jest w tym zakresie kompetentna. W przypadku form zewnętrznych, niestety, zdarza się, że części, które zostały użyte do skompletowania naszego komputera nie do końca odpowiadają temu, co zostało ujęte na fakturze. Nie mając odpowiedniej wiedzy na ten temat trudna nom zweryfikować, czy nie zostaliśmy oszukani. 

Jak sprawdzić dane na temat konkretnych podzespołów w komputerze

Na szczęście z pomocą przychodzą nam dostępne w internecie aplikacje, zwane menedżerami. Wystarczy taką aplikację ściągnąć na komputer, rozpakować i zainstalować. Program przeskanuje zawartość naszego komputera i przedstawi nam szczegółowe dane na temat konkretnych podzespołów. Z łatwością sprawdzimy dzięki nim jaka mamy płytę główną. 

Przeczytaj też: http://www.fineso.pl/jak-robic-zakupy-za-posrednictwem-aliexpress/

[Głosów:4    Średnia:1.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here