Dlaczego potrzebujesz programu antywirusowego

Skoro w tak popularnym systemie Windows istnieje zaimplementowane wewnętrzne środowisko zabezpieczające to, po co właściwie instalować program antywirusowy? Wielu użytkowników ma taki dylemat, dlatego postanowiliśmy rzetelnie odpowiedzieć na to pytanie w poniższym artykule.

Czym jest program antywirusowy?

Popularnego „antywirusa” można nazwać inteligentnym narzędziem umiejącym rozpoznać zagrożenie poprzez zachowanie algorytmów podejrzanych plików. W ten sposób odróżniają aplikacje pożądane od tych, które wywołują w systemie komputerowym szkody. Niestety, postęp cyberprzestępców jest znaczny i widać to szczególnie po liczbie skutecznych ataków przeprowadzonych na użytkowników prywatnych i korporacje.

Biorąc pod uwagę rosnący stopień zagrożenia oraz dostępność świetnych rozwiązań ochronnych widać, dlaczego potrzebujesz programu antywirusowego. O wiele lepiej jest skorzystać z dobrych i skutecznych rozwiązań, jakich ostatnimi czasy jest naprawdę sporo. Do tego grona zaliczyć można, chociażby antywirus Bitdefender, który charakteryzuje się potwierdzoną w niezależnych badaniach skutecznością.

Rodzaje zagrożeń czyhających na użytkownika

Nie można jednoznacznie określić wszystkich wykorzystywanych przez hakerów rozwiązań, ponieważ stale powstają nowe. Każda z aplikacji, której celem jest wywołanie szkód w komputerze lub innym urządzeniu przyjmuje nazwę malware. W obrębie tego szerokiego pojęcia wyróżnią się poszczególne programy. Są to:

  • Wirusy,
  • Robaki,
  • Konie trojańskie,
  • Spyware,
  • Back-doory,
  • Rootkity,
  • Exploity,
  • Ransomware.

Trudno jest zdefiniować najbardziej niebezpieczny rodzaj złośliwego oprogramowania. Dlatego program antywirusowy powinien umieć rozpoznać wszystkie zagrożenia i skutecznie sobie z nimi radzić. W opinii milionów użytkowników tego typu rozwiązaniem jest antywirus Bitdefender, z którego można skorzystać w formie bezpłatnej i rozszerzonej.

Jak działa skuteczny antywirus?

Środowisko ochronne nie powinno ograniczać się jedynie do działania na dysku komputera czy innego sprzętu. Ogromna liczba zagrożeń dociera do użytkownika za pośrednictwem Internetu, dlatego taki program powinien umieć rozpoznać zagrożenie na etapie poprzedzającym implementację złośliwego pliku. Chodzi np. o ochronę klienta poczty mailowej, skanowanie stron internetowych w czasie rzeczywistym czy blokowanie wyskakujących okienek związanych ze złośliwym kodem.

W świetle stale rosnącej liczby przeróżnych form ataku istotna jest zdolność nauczania maszynowego. Widać to na przykładzie antywirusa Bitdefender, który potrafi skutecznie rozwijać swoje możliwości pod kątem wychwytywania złośliwego oprogramowania. Dzieje się tak pod wpływem rozbudowanej analizy algorytmów szkodliwych aplikacji i porównywania zachowań niezidentyfikowanych w bazie sygnatur.

Jak widać, posiadanie antywirusa jest konieczne, głównie z powodu licznych i rozwijających się stale zagrożeń. Po zapoznaniu się z powyższymi argumentami rozumiesz, dlaczego potrzebujesz programu antywirusowego. Warto przeszukać rynek i wybrać produkt odpowiedni dla własnych potrzeb.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here