XIAOMI FIMI

W ostatnich latach zdążyliśmy przyzwyczaić się do chińskiej elektroniki, która wyraźnie zyskała na estetyce i jakości wykonania. Dziś jest sprzętem nie tylko nowoczesnym, dostępnym w przystępnych cenach, ale i niezawodnym w działaniu. Co warte podkreślenia, na popularności zyskują nie tylko smartfony Xiaomi, ale i wiele innych urządzeń tej marki, w tym drony z kamerą. Przykładem takiego w pełni profesjonalnego sprzętu jest Xiaomi Fimi X8 SE z kamerą 4K.

Co wyróżnia tego drona?

Dzięki rosnącej konkurencji na rynku dronów, większej dostępności elektronicznych podzespołów i szybkiemu rozwojowi technologii, ceny na profesjonalne urządzenia oferujące możliwość lotu na znaczną wysokość, z zasięgiem przekraczającym kilometr, w ostatnich latach znacząco spadły. Urządzenie Fimi X8 SE jest tego doskonałym przykładem. To nowoczesny sprzęt do zastosowań prywatnych lub komercyjnych, wyposażony w wiele rozwiązań technicznych zarezerwowanych dla urządzeń profesjonalnych. Quadrocopter został wyposażony w pojemną baterię 4500 mAh, co przy sprzyjającej pogodzie pozwala na lot nieco dłuższy niż 30 minut. Maksymalny zasięg kontroli lotu to aż 5000 metrów, co w znaczący sposób, na plus, odbiega od możliwości wielu dronów z tej samej i wyższej półki cenowej. Poza tym dron został wyposażony w wysokiej klasy gimbal z trzyosiowym systemem stabilizacji obrazu oraz nowoczesną kamerę 4K. Dla zwiększenia komfortu sterowania dronem Fimi X8 SE dołączono do niego nowoczesny kontroler, pod którego podpina się telefon lub tablet. Dzięki temu zyskuje się podgląd z kamery w czasie rzeczywistym, w rozdzielczości HD.

Kogo może zainteresować taki dron?

To sprzęt o doskonały parametrach technicznych, idealny dla kogoś, kto często podróżuje i chętnie filmuje odwiedzane miejsca. Takie urządzenie przyda się również profesjonalnym fotografom czy innym osobom przygotowującym różnorodne materiały wideo do celów komercyjnych. Oczywiście dron Xiaomi Fimi X8 SE z kamerą 4K może przydać się także youtuberowi, któremu zależy na wzbogaceniu tworzonych treści o efektowne ujęcia z wysokości kilkudziesięciu metrów.

Nowoczesne quadrocoptery są coraz tańsze, a przez to bardziej dostępne dla szerokiego grona odbiorców. Na sprzęt o takich parametrach technicznych, jakimi dysponuje dron Fimi X8 SE, kilka lat temu mogli pozwolić sobie jedynie nieliczni. Dziś drona Xiaomi można kupić za kwotę mniejszą niż 700 amerykańskich dolarów, co stwarza możliwość wypróbowania jego nieprzeciętnych możliwości praktycznie każdemu, kto interesuje się tego typu sprzętem lub potrzebuje go w swojej codziennej działalności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here