Allegro Integracje

0
1117

Allegro to chyba najbardziej popularna, a z pewnością największa platforma, umożliwiająca przeprowadzanie transakcji on-line w Polsce. Dzięki niemu gros polskich firm, ale także osób prywatnych może sprzedawać, kupować i rozwijać swoją działalność na terenie całej Polski, jak również poza granicami naszego kraju.

Dynamiczny rozwój allegro sprawił, że oferty portalu zaczęły być dołączane do wielu popularnych portali. Dużym ułatwieniem stała się również możliwość integracji allegro z innymi programami. Głównym celem integracji jest możliwość automatycznego przenoszenia działań dokonywanych we własnym oprogramowaniu na platformę, co pozwala zaoszczędzić wiele czasu i przyspieszyć proces handlowy.

Jakie programy możemy łączyć?

Proces integracji allegro z innymi programami komputerowymi podlega cały czas dynamicznemu rozwojowi. Obecnie istnieje możliwość integracji platformy z takimi systemami jak: Comarch Optima, Subiekt GT, Nexo Pro, Navireo, Enova czy Wapro Mag. Są to popularne mobilne oprogramowania, które powstały z myślą o małych, średnich, czy nawet dużych przedsiębiorstwach, w celu usprawnienia ich działania. Dzięki nim, przedsiębiorca zyskuje dostęp do danych firmy zdalnie zawsze i wszędzie, bez konieczności przebywania w firmie.

Najważniejsze funkcje:

  • przesyłanie wszystkich aukcji z allegro do innych programów
  • masowe wystawianie aukcji, jak również możliwość planowania ich wystawienia w odpowiednim momencie
  • automatyczne wystawianie aukcji zaraz po uzupełnieniu stanów magazynowych
  • edycja szablonów opisów
  • wystawianie aukcji po zaktualizowaniu, bez konieczności tworzenia opisu dla każdego produktu osobno
  • możliwość obsługi kilku kont allegro jednocześnie

Jak to zrobić?

Praca na zintegrowanych programach wcale nie jest skomplikowana, nawet dla tych, którym daleko do bycia biegłym w obsłudze komputera. Przede wszystkim mamy możliwość przetestowania działania integracji za darmo, przez określony okres próbny. Zazwyczaj jest to 30 dni. Ponadto, specjaliści zawsze służą pomocą i radą za pomocą bezpłatnej infolinii technicznej, programu TeamViewer, czy poczty elektronicznej.

Zalety integracji

Główną zaletą integracji wewnętrznego oprogramowania firmy z allegro jest ogromna oszczędność czasu. Do tej pory wszystkie czynności były wykonywane podwójnie, teraz wystarczy wprowadzić odpowiednie informacje do systemu, aby ukazały się one jednocześnie na platformie aukcyjnej. Automatyzacja zmian zachodzących w obu sklepach pozwala również uniknąć błędów, często pojawiających się przy podwójnym wprowadzaniu. W przypadku dużych sklepów, błędy mogą być trudne do wychwycenia, a mogą czasem spowodować poważne nieporozumienia.

Wady integracji

Zalet jest z pewnością zdecydowanie więcej, niż wad, ale one także się pojawiają. Przede wszystkim integracja nie jest stuprocentowa, co oznacza, że część pracy i tak będziemy wykonywali podwójnie. Poza tym zakup oprogramowania to zawsze koszt. W przypadku dużych przedsiębiorstw niewielki, dla małych, jednoosobowych firm, może stanowić poważny wydatek. Wydatek ten jednak szybko się zwróci, ponieważ zintegrowanie systemów prędzej czy później okaże się świetnym rozwiązaniem. (Więcej znajdziesz tutaj: https://sellintegro.pl/27-allegro)

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here