Taśmy LED

Światło jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na sposób, w jaki odbieramy wnętrza. Już dawno przestało ono odgrywać rolę jedynie użytkową i obecnie coraz częściej traktowane jest jako efektowny dodatek oraz środek służący do kształtowania atmosfery pomieszczeń mieszkalnych. Co warto wiedzieć na temat światła?

Tradycja kontra nowoczesność

Popularny niegdyś schemat oświetlania mieszkań najczęściej opierał się na istnieniu jednego, centralnego punktu, którym tradycyjnie był dumnie zwisający z sufitu żyrandol, a szczytem fantazji były umieszczone na ścianie kinkiety. Taki zestaw spełniał zadanie, które stawiali przed nim użytkownicy, czyli rozświetlał zapadający po zmierzchu mrok, jednak trudno było po nim oczekiwań wyjątkowych wrażeń estetycznych. Obecnie jest zupełnie inaczej. Zrozumieliśmy, jak ważną rolę odgrywa światło, nauczyliśmy się je wykorzystywać, coraz częściej też odchodzimy od gotowych schematów i podążamy w stronę indywidualnych rozwiązań. Jest to możliwe dzięki niezwykłemu rozwojowi techniki oświetleniowej oraz łatwemu dostępowi do szeregu ciekawych i inspirujących produktów.

Niezwykle atrakcyjną gamę zastosowań oferują taśmy LED. W sprzedaży znajdziemy gotowe zestawy składające się z odcinka taśmy, zasilacza, a często także sterownika pozwalającego na zdalną regulację parametrów pracy. Przyjrzyjmy się różnym rodzajom tych produktów. Czym się różnią? Gdzie sprawdzą się najlepiej? Odpowiemy też na pytanie, na co zwrócić uwagę podczas zakupów, by późniejsza satysfakcja z eksploatacji była jak największa.

Taśma LED w domu

Spektrum zastosowań taśm LED jest ogromne, a jego jedynym ograniczeniem zdaje się  fantazja użytkowników. Mogą być one stosowane zarówno w charakterze głównego oświetlenia, jak i dodatkowych źródeł światła, służących do podkreślenia detali architektury lub ukrycia jej ewentualnych mankamentów. Umieszczone z tyłu ciężkich mebli rozświetlą ścianę za nimi, budując wrażenie szerokiej przestrzeni, w kuchni doskonale poradzą sobie z oświetleniem blatów roboczych, w sypialni mogą zostać użyte w charakterze oświetlenia budującego nastrój. Niewielkie wymiary i łatwość montażu otwierają szerokie pole do popisu i prowokują do szukania zupełnie nowych, nietypowych zastosowań.

Białe czy kolorowe?

Taśmy LED dostępne są zarówno w wersji białej, jednokolorowej, jak i wielobarwnej. Rozróżnienie nie jest jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Kolor biały może posiadać różną temperaturę barwową, od ciepłej, która świetnie się sprawdzi w pomieszczeniach przeznaczonych na relaks po zimną, sprzyjającą wydajnej pracy. Taśmy kolorowe oferują paletę barw RGB i możliwość swobodnego poruszania się między odcieniami. Jeśli zależy nam na połączeniu fantazyjnej palety barw i funkcjonalności białego oświetlenia, koniecznie wybierzmy taśmę RGBW – jest wprawdzie nieco droższa, ale w zamian oferuje dużą uniwersalność. 

Gdzie kupić taśmę LED?

Taśmy LED możemy kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i za pośrednictwem internetu. Warto uważnie wybrać sprzedawcę, unikniemy w ten sposób przykrych niespodzianek, których nie brakuje w zalewie produktów niskiej jakości. Godnym zaufania miejscem jest sklep internetowy dostępny pod adresem https://sklep.avt.pl/. Znajdziemy tu nie tylko starannie wyselekcjonowany wybór różnego rodzaju taśm LED, ale też akcesoria pozwalające na samodzielną budowę systemów oświetleniowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here