Opadające powieki

Większość kobiet, a także spore grono mężczyzn dokłada starań, aby jak najdłużej zachować młodość. W tym celu stosuje się kosmetyki odmładzające, a nawet zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, których zadaniem jest wygładzanie zmarszczek i ujędrnianie skóry. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że najszybciej starzejącą się częścią ciała są okolice oczu. To właśnie tu powstają pierwsze zmarszczki, a skóra przy nich jest o wiele cieńsza niż na twarzy czy ciele – uważa się, że jej grubość wynosi zaledwie 0,5 mm. Co możesz zrobić, aby jak najdłużej cieszyć się pięknym i młodym spojrzeniem? Oto kilka praktycznych rad.

Skóra wokół oczu – co powinieneś o niej wiedzieć?  

Pewne starożytne przysłowie mówi, że oczy są zwierciadłem duszy – i to prawda, że często zdradzają wiek. Dlaczego to właśnie tu najczęściej powstają zmarszczki? Skóra wokół oczu jest nie tylko cieńsza, ale też zawiera mniejszą ilość tkanki podskórnej. Co więcej, nie występują na niej gruczoły potowe, a obecność gruczołów łojowych jest bardzo ograniczona. To wszystko sprawia, że te okolice twarzy nie są regularnie nawilżane oraz stają się bardziej podatne na negatywne czynniki zewnętrzne oraz podrażnienia. W okolicach oczu, już po ukończeniu 20 roku życia mogą pojawiać się pierwsze oznaki starości, czyli tzw. kurze łapki czy nierówności. Wraz z upływem lat, skóra na powiekach staje się coraz bardziej wiotka, przez co twarz wygląda starzej. Jakie są inne przyczyny powstawania zmarszczek w okolicach oczu? Na przykład krótki sen, regularne spędzanie wielu godzin przed komputerem, palenie papierosów, nieprawidłowo wykonywany demakijaż oraz stosowanie nieodpowiednich kosmetyków. Negatywny wpływ na te partie twarzy ma też grawitacja oraz zmieniający się wraz z wiekiem poziom hormonów.

Opadające powieki – co można zrobić?

Jak możesz dbać o skórę wokół oczu? Podstawą jest odpowiednia pielęgnacja, dopasowana do potrzeb Twojej skóry – przede wszystkim, należy ją regularnie nawilżać. Warto unikać też czynników, które mają negatywny wpływ na kondycję skóry – w tym promieni słonecznych czy silnego wiatru. Bardzo ważny jest też dokładny demakijaż oraz delikatne oczyszczanie skóry. Jeżeli mimo wielu starań, opadające powieki Warszawa w dalszym ciągu są Twoim problemem, możesz sięgnąć po skuteczne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Przykładem jest plastyka powiek – zabieg, który pozwala na usunięcie nadmiaru skóry i tłuszczu, co poprawia widzenie oraz optycznie powiększa oczy. W ten sposób można zredukować też zmarszczki oraz pozbyć się worków pod oczami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here