Konsultacja SEO – co to jest i czy warto skorzystać?

0
511

Pozycjonowanie strony to skomplikowany proces, do którego trzeba podchodzić holistycznie. Jeśli jeszcze nie wiesz, co twojej stronie dolega, albo nie jesteś pewien, czy jesteś gotowy na pełnowymiarową współpracę z agencją marketingową, to dobrym wyborem jest konsultacja SEO. Można ją przyrównać do wizyty u lekarza. Nie wiesz, co ci dolega i czy coś w ogóle, więc idziesz się zbadać i dowiedzieć, co jest nie tak z twoim zdrowiem. Tylko w tym przypadku konsultujesz się, co dolega twojej stronie internetowej. Co ci może dać konsultacja SEO?

Konsultacja SEO – co to jest?

Konsultacja SEO jest wstępną analizą problemu. Najczęściej korzystają z niej osoby, które już pozycjonują swoją stronę, ale nie widzą rezultatów. Jak przebiega taka konsultacja? Z reguły zaczyna się od poznania klienta i jego firmy. Odbywa się to na podstawie krótkiego wywiadu. Następnie omawia się na czym polega pozycjonowanie, oczywiście w formie podstawowej, nie musisz zabierać ze sobą notatnika. Chociaż warto sobie pewne informacje zapisywać. Określa się także jakie działania są szkodliwe lub nie przynoszą efektów oraz omawia, które działania można podjąć tu i teraz. Jednak konsultacje nie są niczym zobowiązującym. Nie musisz od razu po nich podejmować decyzji o współpracy z agencją marketingową. Jest to tak samo spotkanie zapoznawcze dla nich jak i dla ciebie. Na konsultacji SEO agencja orientuje się jakie są twoje oczekiwania, jako klienta. Co już wiesz, jak działasz i co byś chciał zmienić. Ale jest to też spotkanie doradcze, więc nie musisz się przejmować, jeśli jeszcze nie wiesz czego dokładnie oczekujesz.

Warto jednak pamiętać, że konsultacje SEO nie są jeszcze konkretnymi działaniami, ani gotową strategią. Jest to dopiero wstęp do współpracy i pobieżne opracowanie przyszłych działań. Na konsultacji SEO porusza się tematy, które pozwolą ci się zorientować w pozycjonowaniu, w odniesieniu konkretnie do twojej strony www. Pamiętaj też, że konsultacja SEO to nie audyt. Na konsultacji nie uzyskasz gotowej strategii marketingowej i dokładnej analizy błędów strony. Za to konsultacja SEO może być świetnym wstępem do podjęcia dalszych działań.

Kiedy warto skorzystać z konsultacji SEO?

Konsultacje SEO https://efectownia.pl/konsultacje-seo/ przeznaczone są dla osób, które szukają przyczyn problemów swojej strony. Może przydać ci się do opracowania słów kluczowych, ale także do podjęcia decyzji o zleceniu agencji zewnętrznej pozycjonowania strony. Konsultacje SEO są świeżym spojrzeniem na dotychczasowe działania, które mogą wnieść nowe propozycje i rozwiązania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here