Jak publikować na Instagramie z komputera

Instagram to popularna sieć mediów społecznościowych do udostępniania zdjęć. Powszechnie jest ona dostępna za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Jednak w przeciwieństwie do innych sieci społecznościowych nie ma wersji na komputery stacjonarne.

Stanowi to problem dla wielu użytkowników, którzy chcą uzyskać dostęp do funkcji na swoim komputerze stacjonarnym. Załóżmy na przykład, że jesteś menedżerem mediów społecznościowych dla znanej marki. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, jest nieszczęśliwy wypadek, w którym przypadkowo publikujesz treści marki na swoim osobistym koncie na Instagramie lub, co gorsza, odwrotnie.

Alternatywnie, łatwiejsze może być przesyłanie firmowych postów i filmów za pośrednictwem komputera, zamiast otwierania smartfona w pracy.Ponadto pliki Twojej firmy mogą być łatwiej dostępne na laptopie niż na telefonie komórkowym. Na przykład, jeśli używasz programu Photoshop do edycji zdjęć firmowych, po zakończeniu edycji prawdopodobnie łatwiej będzie kliknąć „Prześlij” na pulpicie, zamiast wysyłać to samo zdjęcie lub film na swój telefon. Być może po prostu wolisz większy ekran pulpitu, a może nie masz dostępu do smartfona, więc nie możesz pobrać aplikacji na telefon.

Jak korzystać z Instagrama na komputerze?

Podczas, gdy Instagram oferuje wersję na komputery stacjonarne, platforma społecznościowa jest przeznaczona głównie do użytku w aplikacji, co oznacza, że niektóre funkcje mogą być nieco trudniejsze na komputerze. Jednak absolutnie możliwe jest publikowanie na Instagramie z laptopa, jeśli Twoja przeglądarka emuluje widok urządzenia mobilnego. – Komentuje ekspert z Tanielajki.pl

Innymi słowy – tak, możesz publikować na Instagramie z komputera PC lub Mac zamiast z aplikacji lub przeglądarki na urządzeniu mobilnym. W tym poście zbadamy, jak możesz publikować obrazy i filmy z komputera stacjonarnego.

Jak mogę publikować na Instagramie z mojego komputera? – PC i Mac

Niezależnie od tego, czy korzystasz z komputera Mac, czy PC, możesz zastosować obejścia, aby publikować z komputera stacjonarnego. W zależności od używanej przeglądarki instrukcje będą się różnić. Poniżej omówimy, jak to zrobić na Chromie jak i Safari.

1. Pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, jest otwarcie Google i przejście do https://www.instagram.com/, wpisując go na pasku nawigacyjnym.

2. Otwórz menu „Ustawienia”, klikając trzy kropki w prawym górnym rogu przeglądarki.
W górnym menu po prawej stronie znajdziesz trzy pionowe kropki. Po ich kliknięciu otworzy się menu rozwijane.

3. Przewiń w dół do „Więcej narzędzi” w menu rozwijanym, a następnie kliknij „Narzędzia dla programistów”. Narzędzia programistyczne zapewniają dostęp do menu, które otwiera się w panelu po prawej stronie okna. Zapewni to zaawansowaną kontrolę nad sposobem wyświetlania treści w przeglądarce, pomagając publikować na Instagramie z komputera za pomocą przeglądarki Chrome.

4. Kliknij mobilny przycisk „Toggle Device Toolbar”. W lewym górnym rogu nowego panelu zobaczysz ikonę z dwoma kwadratami, które reprezentują tablet i urządzenie mobilne. Kliknięcie go spowoduje wyświetlenie paska narzędzi urządzenia, który zapewnia zaawansowaną kontrolę nad przeglądarką.

5. Wybierz żądane urządzenie mobilne z menu rozwijanego. Na pasku narzędzi urządzenia zobaczysz kolejne menu rozwijane z listą urządzeń mobilnych. Wybranie jednego powie przeglądarce, aby emulowała wygląd strony internetowej na tym konkretnym urządzeniu, które wybrałeś.

6. Wybierz, które urządzenie mobilne chcesz z menu rozwijanego, a także jak chcesz powiększyć.

7. Odśwież stronę, aby zobaczyć mobilny interfejs Instagrama w przeglądarce.
Powinieneś wtedy móc korzystać z Instagrama bezpośrednio z emulacji lub nawet zamknąć panel po prawej stronie, zachowując ten „widok mobilny”.

8. Prześlij post na Instagramie w taki sam sposób, jak na telefonie komórkowym.

Jak publikować na Instagramie z telefonu?

  • Kliknij przycisk „+”.
  • Dodaj filtry. Wybierz filtry lub inne funkcje edycji, jak zwykle, a następnie kliknij Dalej w prawym górnym rogu ekranu.
  • Dodaj podpisy, lokalizacje i tagi.
  • Na następnym ekranie będziesz mógł dodać podpis, lokalizację lub oznaczyć osoby. Kiedy będziesz gotowy, kliknij Udostępnij w prawym górnym rogu ekranu.
[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here