badanie USG
fot. Pixabay.com

Badanie USG jest jednym z najczęściej wykonywanych badań. Wszystko dlatego, że jest bezinwazyjne więc może być stosowane również profilaktycznie. Na czym polega badanie i kiedy powinno się je wykonać?

 

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/badanie-ultrasonograficzne-jak-przebiega/

 

Kto może wykonać badanie?

Jest to badanie które może wykonać niemal każdy, bez względu na płeć czy wiek a dodatkowo może być wykonywane wielokrotnie bez wpływu na organizm. Może być stosowane jako profilaktyka ale też kontrola postępów leczenia większości narządów człowieka. Wykonywane również u kobiet w ciąży. Pozwala wykryć również zmiany nowotworowe, torbiele czy guzy niewielkich rozmiarów co pozwala na wczesne wprowadzenie procesu leczenia.

 

Jak wygląda badanie?

Samo badanie jest krótkie i zupełnie bezbolesne. Dokładne zalecenia jak przygotować się do badania powinny zostać podane przed wizytą przez lekarza. Przed badaniem zostaje rozprowadzony żel który ułatwia przesuwanie głowicy urządzenia po skórze a na ekranie otrzymuje dokładny obraz dzięki czemu możliwe jest dostrzeżenie zmian. Po wykonaniu badania pacjent otrzyma zdjęcia USG oraz często opis badania. Badanie jest refundowane przez NFZ, można również wykonać w prywatnej placówce.

 

Przeczytaj też: http://www.fragout.pl/wplyw-czestotliwosci-treningu-na-wzrost-miesni/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here