Dron dla początkujących

Zapewne każdy z nas w dzieciństwie budował papierowe konstrukcje, które miały za zadanie pokonywanie jak największych odległości w powietrzu. W późniejszym czasie popularne stały się samoloty zdalnie sterowane, które to w świecie elektroniki swego czasu były bardzo pożądane. Dziś mamy do czynienia z tzw. “dronem”.

Jest to małych rozmiarów urządzenie, które za pomocą szybko kręcących się śmigieł oraz niskiej wagi, potrafią utrzymywać się w powietrzu w bezruchu. Sterowane są za pomocą specjalnie stworzonego pilota lub poprzez aplikację zainstalowaną na telefonie.

Na co zwracać kupując pierwszego drona?

Pierwszy dron dla początkujących nie powinien być z najniższej półki, ponieważ w takim przypadku możliwe jest, że szybko się zniechęcimy do tego typu urządzeń. Te dostępne w supermarkecie za niską cenę często są tak fatalne, że właściwie z prawdziwym dronem łączy je tylko nazwa. Przede wszystkim powinniśmy wybrać sprzęt, który będzie prosty w obsłudze. Istotne jest, aby był wykonany z dobrej jakości materiałów. Niestety wraz ze wzrostem wytrzymałości tworzywa, rośnie również cena całego urządzenia. Kolejnym ważnym aspektem jest kontroler, którym sterujemy drona. Powinien pozwolić na precyzyjny lot, a także na kontrole wszelkich istotnych parametrów lotu, za pomocą urządzeń elektronicznych. Ważna jest bateria naszego urządzenia. Powinna umożliwić przynajmniej kilka minut swobodnego lotu bez obawy, że nagle w powietrzu przestanie prawidłowo działać.

Warto także zwrócić uwagę na kamerę urządzenia. Wbrew pozorom dla wielu jest ona jednym z najważniejszych elementów urządzenia. Gdy wzbija się na ogromne wysokości, dobrej jakości kamera potrafi robić doskonałe zdjęcia oraz nagrywać filmiki w najwyższej jakości, dzięki czemu będziemy mogli podziwiać cudowne krajobrazy, z wysokości kilkunastu metrów. Dodatkowo duża część modeli umożliwia rejestrowanie transmisji na żywo, dzięki czemu z dużej odległości jesteśmy w stanie obserwować podgląd z kamery na bieżąco. Istotne mogą być także akcesoria. W idealnym zestawie powinniśmy oprócz urządzenia, otrzymać zapasowe śmigła, akumulator, kontroler a także pokrowiec, który w odpowiedni sposób zabezpieczy nieużywanego drona.

Jakie funkcje powinien mieć pierwszy dron?

Większość dronów posiada “sztuczną inteligencje”, która w znaczący sposób ułatwia sterowanie pojazdem. Ważne dla początkujących są także funkcje auto-startu i auto-lądowania, dzięki którym bez problemu wzbijemy naszego drona w powietrze, a na koniec bezpiecznie przeprowadzimy proces lądowania. Przydatny okaże się również kompas, żyroskop oraz czujnik ciśnienia. Funkcja autorotacji natomiast sprawia, że urządzenie samoczynnie opada, dzięki temu nie uderzy gwałtownie w ziemi, rozbijając się na najdrobniejsze kawałki.

Zanim wybierzemy odpowiedniego drona dla początkujących od Droniki.plpowinniśmy się wcześniej zastanowić, jakim budżetem dysponujemy oraz do jakich celów będzie nam służył. Jeśli tylko i wyłącznie do zabawy, warto wybrać tańszy model, posiadający podstawowe funkcje.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here